راه اندازی سایت ورزش‌ های هوایی در رودبار

پنج شنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ساعت: ۶:۱۳ ب.ظ | 124 بازدید |   | کد خبر: 51617
51618

منطقه کوهستانی بره سر بخش خورگام رودبار به گردشگری ورزش های هوایی پیوست.

به گزارش زیتون خبر، رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان گیلان گفت : منطقه کوهستانی بره سر بخش خورگام رودبارعلاوه بر داشتن مواهب طبیعی و مردمی مهمان نواز ، موقعیت ژئوفیزیک و استراتژیک خاص برای پروازهای پاراموتور و پارا گلایدر دارد.
آقای محمودی افزود : به همین دلیل گردهمایی ۴ روزه ۱۰۰ نفر از اساتید و خلبان های پاراگلایدر کشور در سایت ورزش‌های هوایی  بره سر برگزار شد.
وی با بیان اینکه تداوم برگزاری ورزش پاراگلایدر را در گیلان پیش بینی شده است گفت : گیلان ۱۰۰ خلبان پاراگلایدر دارد که برای فعالیت آنها برنامه هایی تدوین شده است.
رئیس کمیته ورزش‌ های هوایی گیلان با بیان اینکه سایت سایت ورزش‌ های هوایی بره سر رودبار قابلیت برگزاری مسابقات کشوری فرود دقت و تعیین مسافت پاراگلایدر را دارد تصریح کرد : خلبانان در سنین مختلف می توانند در این سایت ورزش کنند.
آقای محمودی درصد خطر پرواز با پاراموتور و پارا گلایدر را نسبت به سایر دیگر رشته ورزش هوایی را بسیار کمتر دانست و گفت : اگر تجهیزات مورد استفاده کنترل و آموزش حرفه ای داده شود و خلبان در هوای مساعد پرواز کنند آسیبی نمی بیند.
وی در پایان  یادآور شد : چون ورزش پاراگلایدر طبیعت محور است به هیچ گونه تاسیسات و احداث بنایی  نیاز نیست و تلاش می شود در این رشته  ورزشی کمترین آسیب به محیط زیست و منابع طبیعی وارد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =