معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رودبار:

مراسم آیینی علم واچینی شاه شهیدان سرشار از پرستش و نیایش است

دوشنبه، ۸ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۸:۳۲ ب.ظ | 196 بازدید |   | کد خبر: 51563
51451

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رودبار، گفت: مراسم آیینی علم واچینی شاه شهیدان سرشار از پرستش و نیایش است.

به گزارش زیتون خبر، علی اکبرپورعلی، در نشست هماهنگی مراسم علم واچینی شاه شهیدان خورگام: مراسم آیینی علم واچینی شاه شهیدان سرشار از پرستش و نیایش است.

وی با اشاره به وجوه مختلف گردشگری اظهار داشت: بنا بر اعتقادات و باورهای دینی که داریم گردشگری مذهبی در کشورمان از شاخص ترین ها به شمار می آید و امامزادگان واجب التکریم هم ملجأ و پناهگاه دلداگان ائمه اطهار علیهم السلام و زوار بی شماری هستند.

پورعلی افزود: در شاه شهیدان خورگام رودبار نیز همه ساله بر اساس آئین سنتی علم واچینی کوهستان که بدلیل گردش ماه قمری و قرار گرفتن ماه محرم در فصول مختلف سال، مرداد ماه هر سال دهه نخست ماه محرم در آن احیاء می گردد میزبان هزاران نفر از علاقمندان و شیفتگان خاندان نبوی از شهرستانهای رودبار و سیاهکل و دیگر مناطق استان و کشور است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار خاطر نشان کرد: مراسم آیینی علم واچینی شاه شهیدان که سرشار از پرستش و نیایش است پس از پایان فصل کشاورزی در یکی از جمعه های مرداد ماه برگزار می گردد و همه برای عزت و مظلومیت حسین ابن علی(ع) و یاران با وفایش بر گردا گرد امامزادگان محمد و هادی(ع) این روستا همنوایی می کنند.

پورعلی همچنین با اشاره به راهبرد دولت در خصوص بسط و غنابخشی به خرده فرهنگ هایی که ریشه در باورهای مردم دارند هماهنگی و همکاری مناسب و در خور اعضاء جلسه را برای برگزاری این مراسم بزرگ خواستار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 + = 73