گلایه امام جمعه رودبار از افزایش نرخ عوارضی:

حق مردم رودبار نیست ۲۵۰۰ تومان عوارض پرداخت کنند/ درد مردم رودبار را چه کسی باید فریاد بزند

جمعه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۴:۲۳ ب.ظ | 260 بازدید |   | کد خبر: 51288
50073

امام جمعه رودبار، با اشاره به افزایش نرخ عوارضی گیلان در امامزاده هاشم، گفت: می دانیم درباره عوارضی قرار دادی با بخش خصوصی و بانک منعقد شده است و تعهداتی وجود دارد اما حق مردم شهرستان رودبار نیست برای استفاده چند کیلومتر از آزاد راه ۲۵۰۰ عوارض پرداخت کنند.

به گزارش زیتون خبر، حجت الاسلام والمسلمین مسعود داوودی در نماز جمعه رودبار که در مصلی امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، با اشاره به حماسه آزادی خرمشهر، اظهار کرد: حضرت امام(ره) مردم را به سمت خود دعوت نمی کرد به همین دلیل در حماسه سوم خرداد گفت خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی افزود: سکوت مجامع بین المللی در مقابل اسرائیل باعث شد بسیاری از جوانان فلسطینی کشته و به خاک و خون کشیده شوند.

امام جمعه رودبار، گفت: برخی از رهبران کشورهای عرب نوکران آمریکا و اسرائیل هستند و آمریکا مثل ارباب که به رعیتش دستور می دهد بر آنها حکفرمانی می کند.

وی، با اشاره به خروج ترامپ از برجام، بیان کرد: وقتی مقام معظم رهبری بر اقتصاد داخلی تاکید دارد نشان از دور اندیشی ایشان دارد که اگر به این فرمایشات عمل می شد الان آمریکا با تحریم برای ایران خط و نشان نمی کشید.

داوودی، خروج مبادله کالا با دلار را یکی از راه های مقابله با تحریم آمریکا، دانست و افزود: دلار باید از مبادلات با کشورها حذف شود.

وی، اظهار کرد: بدون کدخدا می توان زندگی کرد نباید در درون کشور سنگ کدخدایی را به سینه بزنیم که به بیرون رفته است.

امام جمعه رودبار، با اشاره به در انتخابات دست گدایی به سمت مردم است درد مردم را بفهمیم نگذاریم افسار قیمت در بازار توسط عده ای گسیخته شود.

وی با اشاره به افزایش نرخ عوارضی گیلان در امامزاده هاشم، گفت:
می دانیم درباره عوارضی قرار دادی با بخش خصوصی و بانک منعقد شده است و تعهداتی وجود دارد اما حق مردم شهرستان رودبار نیست برای استفاده چند کیلومتر از آزاد راه ۲۵۰۰ عوارض پرداخت کنند.

داوودی اضافه کرد: برخی از شهروندان به واسطه شغل خود ناچارند چند مرتبه از عوارضی عبور کنند، برخی وسع پرداخت عوارض را ندارند و در مضیقه اند.

کدام قانون گفته است شهروندان شهرهای رودبار برای چهار قدم باید ۲۵۰۰ پرداخت کنند

 

وی با اشاره به سخنان وزیر راه مبنی بر اینکه هیچ نرخ عوارضی در کشور افزایش نیافته است، گفت: حق مردم را چه کسی باید بگیرد، درد مردم را چه کسی باید در مقابل وزیر بایستد و باید داد بزند.

خطیب جمعه رودبار، تصریح کرد: وقتی برای پیگیری این مشکل با مسئولین امر تماس گرفتم شروع کردند قانون را تشریح کردند، کدام قانون گفته است شهروندان شهرهای رودبار برای چهار قدم باید ۲۵۰۰ پرداخت کنند.

وی گفت: مسئولین می گویند مردم شهرستان برای اینکه عوارض پرداخت نکنند از جاده قدیم استفاده کنند، جاده قدیم امامزاده هاشم- رودبار که به قتلگاه تبدیل شده است، شما این مسیر را ایمن سازی کنید بعد بگویید مردم از این مسیر عبور کنند.

داوودی با تاکید بر اینکه بیان دردها و مشکلات مردم انتقام شخصی نیست، افزود: آنهایی که باید پیگیر مشکلات مردم باشند کجایند؟ فردا به حضور حداکثری مردم در انتخابات و راهپیمایی نیاز داریم اگر الان به داد مشکلات مردم نرسیم مردم به روی ما خواهند آورد.

وی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنین روزه دار، افزود: روزه‌ تمرین صبر در برابر گناه و عبادت است.

خطیب جمعه رودبار، با بیان اینکه روزه تمرین بندگی و عبادت خالصانه است، بیان کرد: روزه دار وقتی با اختیار به غذای سفره خود دست نمی زند یقینا به مال و غذای مردم دست درازی نمی کند.

داوودی با تاکید بر برپایی مراسم های دینی و مذهبی مساجد در روزهای ماه رمضان، گفت: مسجد عامل افتراق و انشقاق قرار ندهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + = 21