از آغاز فصل زراعی؛

۲۶۷ میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود رهاسازی شد

پنج شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۴ ق.ظ | 172 بازدید |   | کد خبر: 51276
12499

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به رهاسازی ۲۶۷ میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود از آغاز فصل زراعی تاکنون، گفت: رهاسازی آب سد تا ۵ مرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش زیتون خبر به نقل از مهر، کاظم لطفی با اشاره به رهاسازی آب سد سفیدرود از هشت اردیبهشت ماه جاری در استان گیلان، اظهار کرد: تا به امروز ۲۶۷ میلیون متر مکعب از میزان آب پشت سد سفیدرود برای استفاده شالیزارهای استان رهاسازی شده است.

وی با بیان اینکه این میزان آب برای آبیاری ۱۷۱ هزار هکتار از اراضی تحت شبکه سفیدرود رهاسازی شده است، افزود: ۶۸ هزار هکتاری که خارج این شبکه هستند از انهار سنتی برای آبیاری استفاده کرده اند.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: آب زراعی مورد نیاز شهرستان های لاهیجان، آستانه اشرفیه، سیاهکل و لنگرود، شهرستان رشت و شهرهای فومن، شفت و صومعه سرا و بخشی از شهرستان ماسال و رضوانشهر از آب سد سفیدرود تأمین می شود که از هشت اردیبهشت ماه رهاسازی آب آغاز شده است.

وی تصریح کرد: رهاسازی آب سد سفیدرود به صورت متناوب و تا پنجم مرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

لطفی با اشاره به بارندگی های انجام شده در حوزه سد سفیدرود از کاهش ۴۰ درصد میزان آب ورودی به سد به نسبت به سال گذشته خبرداد و افزود: البته لازم به ذکر است که تا به امروز با توجه به مدیریت های انجام شده حدود ۲۵۰ میلیون متر مکعب جبران شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + = 7