نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی:

سفره‌های مردم تعیین‌کننده اصلی در نرخ تورم است

یکشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۱:۳۷ ب.ظ | 227 بازدید |   | کد خبر: 51208
43020

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در مقایسه نرخ تورم اسمی اعلام‌شده از سوی سازمان برنامه‌وبودجه با تورم واقعی در جامعه گفت: سفره‌های مردم تعیین‌کننده اصلی در نرخ تورم است.

به گزارش زیتون خبر، منوچهر جمالی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به نرخ ۷٫۵ درصدی تورم کالا و خدمات در نقاط شهری و روستایی در گیلان و ۸٫۲ درصدی تورم در کل کشور اظهار کرد: اعلام نرخ تورم و عوامل تعیین‌کننده در آن از مباحث تخصصی در کشور است و یقیناً برای به دست آوردن آن نتایجی مورد ارزیابی قرارگرفته است.

وی با اشاره به نرخ اسمی تورم اعلام‌شده از سوی سازمان برنامه‌وبودجه و مقایسه آن با تورم واقعی افزود: آنچه بر مردم می‌گذرد و فشارهایی که مردم متحمل می‌شوند نشان می‌دهد شرایطشان مطلوب نیست.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تورم واقعی در سفره مردم بیشتر مشخص است گفت: همه باید دست‌به‌دست هم دهند یا رفاه نسبی در کشور افزایش پیدا کند گرچه همه می‌دانیم آنچه اعلام می‌شود و آنچه مردم متحمل می‌شوند ممکن است با یکدیگر همخوانی نداشته باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در خانه ملت با اشاره به اینکه تورم اسمی و واقعی در کشور ممکن است تطابق با یکدیگر نداشته باشد تصریح کرد: دولت تلاش‌های زیادی کرده تا تورم در کشور افزایش چندانی نداشته باشد و جلوی رشد آن گرفته شود و این همت جای تقدیر دارد اما مردم در سفره‌های خود همچنان دچار مشکل هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =