مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار:

تشکیل کانون سلامت محله در رودبار / کاهش ۸۰ درصدی اعزام بیماران به مرکز استان

سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۴۰ ب.ظ | 217 بازدید |   | کد خبر: 51182
51183

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار از تشکیل کانون سلامت محله در رودبار خبر داد و گفت: این کانون ها طی برنامه ریزی مدون در سطح شهرستان تشکیل خواهند شد.

به گزارش زیتون خبر، دکتر صمد بختیار در نشست خبری با اصحاب رسانه رودبار اظهار کرد: خبرنگاران و رسانه ها ارتباط  مسئولین با لایه های مختلف جامعه را فراهم می کنند.

وی با تاکید بر مطالبه گری رسانه ها گفت: برقراری تعامل دو طرفه با رسانه ها تعادل بین مردم و مسئولین فراهم می شود که همین امر بر اهمیت خبر و رسانه می افزاید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار، سلامت جسم، روان، سلامت اجتماعی و سلامت معنوی را جزو ارکان سلامتی معرفی کرد و ادامه داد: در ایجاد سلامت اجتماعی همه سازمان ها در آن دخیل و نقش آفرین هستند.

بختیار، با اشاره به عملکرد بهداشت و درمان در شهرستان رودبار، بیان داشت: وجود سه بیمارستان در شهرستان رودبار یک چالش است.

وی در ادامه به بیان دغدغه ها و مشکلات بهداشت و درمان پرداخت و افزود: شهرستان رودبار قریب به ۹۸ هزار نفر جمعیت دارد اما یک نفر از این شهرستان در رشته پزشکی قبول نشده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار، اضافه کرد: به دلیل نبود امکانات رفاهی پزشکان متخصص رغبتی برای حضور و ماندگاری در این شهرستان را ندارند.

بختیار، با بیان این مطلب گفت: به همین دلیل است که می گوییم تمامی ادارات و نهادها در تامین سلامت نقش دارند به طور مثال آموزش و پرورش از الان باید دانش آموزانی را تربیت کند که وقتی به جایگاه پزشکی رسیدند نسبت به شهرستان احساس مسئولیت و متعهد باشند.

وی بیان نمود: شهرستان رودبار پزشکان متخصص و فوق تخصص بسیاری دارد که در شهرستان ساکن نیستند وقتی بومی های شهرستان برای رودبار دل نسوزانند غیر بومی ها هرگز دل نخواهند سوزاند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان افزایش پزشک خانواده از ۸ پزشک به ۲۴ پزشک، حضور ۸ دندانپزشک را از اقدامات صورت گرفته عنوان کرد و گفت: با پیگیری نماینده و فرماندار شهرستان بخشی از مشکلات حوزه درمان رفع شده است.

دکتر بختیار، از کاهش ۸۰ درصدی اعزام بیماران به مرکز استان خبر داد و افزود: حضور پزشک طب اورژانس سبب شده تا ۸۰ درصد اعزام بیماران به بیمارستانهای استان کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه وجود سه بیمارستان در رودبار کیفیت کار درمان را پایین آورده است، بیان کرد: از نظر تجهیزات با مشکل مواجه نیستیم اما برای تامین نیرو برای سه بیمارستان روند را کند کرده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار از تشکیل کانون سلامت محله در رودبار خبر داد و گفت: این کانون ها طی برنامه ریزی مدون در سطح شهرستان تشکیل خواهند شد.

بختیار عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان را قابل دفاع دانست و افزود: اگر خدمات دولت در سایر زمینه ها را نادیده بگیریم نمی توانیم بگوییم دولت در حوزه بهداشت و درمان کاری نکرده است در حالی که ۸۰ درصد مردم رضایت دارند.

وی در پاسخ به برخی بداخلاقی ها در فضای مجازی، تصریح کرد: با حرف زدن و مچ گرفتن نمی توانیم نجات پیدا کنیم و مشکلات شهرستان را رفع کنیم.

این مسئول با تاکید بر بالا بردن سواد سلامتی بیان داشت: از فضای مجازی برای تامین سلامت بهترین استفاده را می توانیم داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + = 19