امام جمعه رودبار:

ضعف جامعه اسلامی در معرفی الگوهای ناب/ حضرت عباس بهترین الگوی ادب و اخلاق

شنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۵:۵۰ ب.ظ | 209 بازدید |   | کد خبر: 51166
51154

امام جمعه رودبار، گفت: ایمان، وفاداری شجاعت و ادب حضرت عباس(ع) بی نظیر بود و امروزه جامعه ما به الگوها و اسوه ها پاک و نیکو نیاز ضروری دارد اما جامعه اسلامی ما در ارایه الگو های ناب بسیار ضعیف عمل کرده و مشکلات فعلی ما نشاندهنده انتخاب الگوهای بد است.

عبدالله بشارتی– به گزارش زیتون خبر، حجت الاسلام والمسلمین مسعود داودی در مراسم روز جانباز که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رودبار در مجتمع سینمایی این شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک میلاد خجسته قمر بنی هاشم حضرت عباس (ع) و روز جانباز با بیان گوشه هایی از فضایل و ویژه گی های اخلاقی حضرت ابوالفضل (ع)با بهره گیری از روایات اظهار کرد: هیچ میراثی برای انسان با ارزش تر از ادب نیست و هر کسی در زندگی نیاز به عقل دارد و انسان عاقل هم نیاز به ادب دارد.

وی حضرت عباس را بهترین الگوی ادب معرفی کرد و گفت: وقتی انسان ادب نداشته باشد علم و دانش او هم از اعتبار می افتد.

امام جمعه رودبار، افزود: ایمان، وفاداری شجاعت و ادب حضرت عباس(ع) بی نظیر بود و امروزه جامعه ما به الگوها و اسوه ها پاک و نیکو نیاز ضروری دارد اما جامعه اسلامی ما در ارایه الگو های ناب بسیار ضعیف عمل کرده و مشکلات فعلی ما نشاندهنده انتخاب الگوهای بد است.

داودی بیان کرد: اگر جامعه ای از الگو های ناب خویش استفاده نکند، هویت خود را از دست می دهد.

وی به ایثار گریهای جانبازان اشاره کرد و گفت: شما عزیزان قسمتی از سلامتی خویش را تقدیم دین و کشور کرده اید و در حقیقت با خدا معامله نموده اید و خداوند هم آن را جبران خواهد کرد.

گفتنی است در ادامه مراسم پس از اجرای چند برنامه متنوع فرهنگی با اهدای هدایا به جمعی از جانبازان، از ایثار گریهای آنان و صبوری خانواده های آنان قدردانی و تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =