رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان گیلان:

تعیین و پرداخت شهریه در مدارس غیر دولتی فقط از طریق سامانه الکترونیکی انجام می شود

دوشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۹:۲۳ ق.ظ | 196 بازدید |   | کد خبر: 50417
50420

رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان گیلان گفت: فرآیند دریافت شهریه مدارس غیر دولتی در قالب سامانه انجام می شود و در سال تحصیلی ۹۸_ ۹۷ قرارداد دستی بین خانواده ها و مدارس نخواهیم داشت.

به گزارش زیتون خبر، دکتر حمید آقاجانی با اشاره به نظام مند بودن فعالیت های مدارس غیر دولتی، گفت: سامانه نظارت بر شهریه مدارس غیر دولتی ، سامانه مجوز الکترونیکی و سامانه خرید خدمات آموزشی از جمله ساز و کارهایی هستند که در مدارس غیر دولتی پیش بینی و فعال شده اند.

وی با تشریح فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: خانواده ها پس از ثبت نام نهایی و دریافت پرینت آن، میزان شهریه در قالب پیامک به اولیا ارسال می شود و این مراحل با تهیه پوستر هایی و نصب آن در مدارس غیر دولتی به اطلاع خانواده ها می رسد.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان گیلان به انواع شهریه ها اشاره کرد و گفت: در شهریه های مصوّب که شامل: ساعت های ابلاغی آموزش و پرورش است خانواده ها ملزم به پرداخت آن هستند و در شهریه نوع دوم مانند: آمادگی کنکور و آموزش مهارت ها که اختیاری است، میزان شهریه بر اساس پیشنهاد انجمن اولیا و مربیان مدارس و در صورت تصویب ادارات در سامانه قرار می گیرد.

 آقاجانی با اشاره به استقبال مردم گیلان از خدمات  مدارس غیردولتی گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور، ۶ / ۱۲ دانش آموزان استان گیلان در این مدارس تحصیل کرده اند که بالاتر از استاندارد کشوری ( ۵ / ۱۱ ) است. وی گفت: در حال حاضر ۲ / ۱۳  درصد دانش آموزان استان، در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند و قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه، نرخ رشد جذب دانش آموزان کشور در این گونه مدارس، به ۱۵ درصد برسد.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان گیلان در پایان با اشاره به روند مستمر نظارت بر مدارس غیردولتی گفت: ۳۸ ناظر استانی و همچنین دستگاههای نظارتی و ارزیابی آموزش و پرورش آماده رسیدگی به شکایات و پاسخگویی به انتقادات اولیای دانش آموزان هستند.

در حال حاضر ۷۳ هزار و ۴۶ دانش آموز گیلانی در ۲ هزار و ۲۰۴ مدرسه غیر دولتی درس می خوانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =