عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

پلیس و دولت انگلیس مقصر اصلی تعرض به سفارت ایران هستند/سفیر انگلیس احضار شود

شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۳ ق.ظ | 189 بازدید |   | کد خبر: 50377
50378

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تعرض به سفارت ایران در لندن را ناشی از اهمال‌کاری پلیس انگلیس در تأمین امنیت این مقر دیپلماتیک دانست و گفت: این حرکت زشت با هماهنگی شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب و منافقین صورت گرفته است.

به گزارش زیتون خبر،شهروز برزگر در گفت و گو با جام جم ضمن محکومیت شدید تعرض شب گذشته تعدادی از عناصر ضد انقلاب به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، گفت: ما مقصر اصلی این رخداد زشت را دولت و پلیس انگلیس می دانیم. آنها باید به گونه ای امنیت سفارتخانه را تأمین می کردند تا امکان ورود معترضین به بالکن این مکان و پایین آوردن پرچم کشورمان فراهم نمی شد.

وی در این باره افزود: دستگاه دیپلماسی کشور باید در اولین فرصت سفیر لندن در تهران را احضار کرده و ضمن اعلام محکومیت شدید نسبت به این اقدام در خصوص کوتاهی پلیس انگلیس در تأمین امنیت سفارتخانه ما که بخشی از خاک کشورمان محسوب می شود از مقامات دولت مربوطه توضیح بخواهد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: اینکه تعدادی از افراد ضد انقلاب به‌آسانی وارد حریم یک محل دیپلماتیک بشوند و به آن تعرض کنند خود جای سئوال دارد و جالب تر اینکه بلافاصله اخبار این حرکت زشت از طریق رسانه های ضد انقلاب منعکس شد. لذا مجموع این اتفاق ها نشان می دهد یک هماهنگی از قبل صورت گرفته است. بعلاوه اینکه پلیس انگلیس بلافاصله باید به موضوع ورود پیدا می کرد و برخورد شدیدتری با مهاجمان به سفارتخانه صورت می داد. از این جهت مسئول مستقیم اهانت به پرچم و سفارت ایران را دولت انگلیس می دانیم و با توجه به اینکه این بار دوم است این رخداد حادث می شود، نشان دهنده بی توجهی مقامات لندن به حفظ و تامین امنیت سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران است.

برزگر افزود: در اولین فرصت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با دوستان خود در وزارت امور خارجه تشکیل جلسه داده و به بررسی ابعاد تعرض به سفارت ایران خواهد پرداخت و مردم شریف مطمئن باشند نه وزارت خارجه و نه مجلس به‌سادگی از این مسئله عبور نخواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =