طرح "یک روز کاری داوطلبی" در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد+تصاویر - سایت خبری زیتون خبر

به همت جمعیت هلال احمر گیلان؛

طرح “یک روز کاری داوطلبی” در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد+تصاویر

جمعه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۸:۱۶ ب.ظ | 212 بازدید |   | کد خبر: 49245
49248

به مناسبت دهه مبارک فجر با همت جمعیت هلال احمر استان گیلان و با مشارکت سازمان اجتماعی فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و تعدادی ازسازمانهای مردم نهاد گیلان برنامه یک روز کاری داوطلبی در پیاده روی فرهنگی میدان شهدای ذهاب برگزار شد.

فرشته بریدک – به گزارش زیتون خبر، در هشتمین روز از دهه مبارک فجر با همت جمعیت هلال احمر استان گیلان و با مشارکت سازمان اجتماعی فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و تعدادی ازسازمانهای مردم نهاد گیلان برنامه یک روز کاری داوطلبی در پیاده روی فرهنگی میدان شهدای ذهاب برگزار شد.

این برنامه با هدف ترویج فرهنگ داوطلبی با تلاش ۷۰ تن از داوطلبان جمعیت هلال احمر به مدت یک روز در بخشهای ویزیت رایگان (پزشک عمومی، متخصص زنان، پوست ومو) مشاوره حقوقی، آموزش امداد و کمک های اولیه، آموزش و حفظ محیط زیست، بازیافت پسماند، کاردستی، خطاطی، نقاشی، آشپزی، مشاوره تحصیلی، خانواده و مهارتهای زندگی، کارآفرینی، ترویج ورزشهای همگانی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی (طلاق،اعتیاد،ایدز) اجرا شد.

در این برنامه تعداد ۱۶۰۰ نفر از بازدید کنندگان با ثبت نام به جمع داوطلبان هلال احمر برای نخستین بار پیوستند تامهارت و توانمندیهای خود را بصورت رایگان در برنامه های آتی این جمعیت در اختیارعموم مردم قرار دهند و تعداد ۳۰۰ نفرهم از خدمات درمانی پزشکان حاضر در برنامه بطور رایگان برخوردار شدند.

مهندس کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از این برنامه با اشاره به اینکه اجرای چنین برنامه هایی موجب ارتقای سطح آموزش وآمادگی مردم در زمان حوادث و وقوع بحران می شود، افزود: تلاشها و از خودگذشتگی های داوطلبان هلال احمر گیلان را در زلزله کرمانشاه را از نزدیک مشاهده کردم.

مهندس ولی پورمدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز گفت: اجرای برنامه های این چنینی موجب ارتباط صمیمی بین مردم و این جمعیت خواهد شد و نقش تأثیرگذار تشکل های مردم نهاد بعنوان نماد واسطه مشارکت صدای مردم، افزایش مشارکت اجتماعی سمن ها وتقویت توانمندی افزایش شناخت، اعتماد و مشارکت مردم خودشناس و فهیم مان را در پی دارد.

وی افزود: هلال احمرگیلان یک مجموعه منسجم و آماده وم تخصص و پویا است و بعنوان یک پشتوانه در روزهای حادثه محسوب می شود.

ولی پور بیان داشت: مردم از حضور امداد گران و داوطلبین در جامعه و فعالیت های این نهاد عام المنفعه اساس آرامش و امنیت می کنند به امید روزی که همه مردم رشت عضو داوطلب وآموزش دیده جمعیت هلال احمر باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

49 + = 59