امام جمعه رودبار:

مسئولان از مردم نترسند و غریبگی نکنند/ مسئولین از زندگی های اشرافی فاصله بگیرند/ خائنین را از خادمین تشخیص بدهیم

جمعه، ۲۲ دی ۱۳۹۶ساعت: ۸:۰۳ ب.ظ | 123 بازدید |   | کد خبر: 48057
48058

امام جمعه شهرستان رودبار، با بیان اینکه حضور مسئولین باید بی پیرایه در دل مردم باشد، گفت: چرا با مردم غریبگی می کنید؟ از مردم نترسید، به دل مردم بیایید این کرسی شما مدیون جهاد فرزندان این مردم است، جایگاه شما مرهون مردم است.

به گزارش زیتون خبر، حجت الاسلام والمسلمین مسعود داودی در خطبه های عبادی و سیاسی جمعه رودبار که با حضور نمازگزاران ولایی این شهر در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: گاهی انسان بر اثر بی تقوایی حق و باطل را از هم تشخیص نمی دهد.

وی با اشاره به فرار شاه از کشور ادامه داد: فرار شاه به انقلاب اوج داد و سبب شد انقلاب اسلامی در به پیروزی رسیدن شتاب بیشتری به خود بگیرد.

خطیب جمعه رودبار، بیان داشت: مردم علیه ظلم ها و فسادهایی که شاه خائن نهادینه کرده بود قیام کردند و نتیجه اش فرار شاه شد و عاقبتش هم این شد که اربابانش کسانی در جنایت ها او را یاری کردند و با کودتای ظالمانه به کرسی نشاندند از پذیرایی او امتناع کردند.

حجت الاسلام داودی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالروز قیام ۱۹ دی مردم قم، افزود: حوادثی که در روزهای اخیر در کشور اتفاق افتاد با هدایت مثلث شوم استکبار جهانی، صهیونیسم و وهابت صورت گرفت، این مثلث با ایجاد تحرکاتی در شهرهای کوچک فکر کردند می توانند به نتیجه برسند.

وی با بیان اینکه مطالبات بحق و صادقانه مردم را باید از آشوب گری و آتش زدن مسجد و تخریب اموال عمومی جدا کرد، گفت: مسئولین کشور تلاش کنند که جمعی از مردم برای بیکار شدن از فلان کارخانه یا مطالبات اقتصادی موسسات بانکی به خیابان کشیده نشوند.

امام جمعه شهرستان رودبار توصیه کرد: مسئولین باید برای برون رفت از بحران های اقتصادی کشور از امید داشتن به دشمن دست بردارند و به داخل تکیه کنند و به اقتصاد مقاومتی روی بیاورند.

حجت الاسلام داودی با بیان اینکه حضور با بصیرت مردم باردیگر توطئه های دشمن را نقش برآب کرد، اضافه کرد: عده ای جمع ۱۰ تا۵۰ نفره را خوب می بینند اما حضور میلیونی مردم را اصلا نمی بینند، اغتشاش ها را خوب  به تصویر می کشند اما جمعیت میلیونی مردم را در فضاهای رسانه ای خود سانسور می کنند.

وی با بیان اینکه عدم شناخت مردم توسط دشمنان کشور باعث ناکامی آنها در اهداف شومشان است، ادامه داد: مردم ایران غیرتمند و عزتمند هستند لذا وقتی حرفهای بی خردانه ترامپ که گفت من مثل اوباما نیستم که نسبت به این حوادث بنشینم و نگاه کنم کمک خواهم کرد، به میدان آمدند و پاسخ دندان شکن به آمریکایی ها و وابستگانش دادند.

خطیب جمعه رودبار، تعارض بین شعارهای داده شده را موارد برجسته اغتشاشات عنوان کرد و بیان نمود: عده ای شعار جانم فدای ایران سر می دادند و بعد پرچم ایران را آتش می زنند. هر وقت کشور نیاز به قربانی و شهید داشته شما که کنار ایستاده اید و نگاه می کنید این مردم انقلابی هستند که همیشه جانشان را فدای دین و وطن کرده اند.

حجت الاسلام داودی ضمن قدرانی از حضور آگاهانه نیروی انتظامی و امنیتی بیان داشت: نیروهای انتظامی و امنیتی صبورانه و آگاهانه فضا را مدیریت کردند و بدون سلاح وارد اغتشاشات شدند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولین برای افزایش امید و اعتماد در بین مردم، کار جهادی کنند، اظهار کرد: اگر مردم ببیند مسئولین با لیاقت هستند، کار می کنند، محرومیت ها و سختی ها را به جان می خرند.

امام جمعه شهرستان رودبار با بیان اینکه مسئولین باید از زندگی های اشرافی فاصله بگیرند، تصریح کرد: نظام اسلامی با زندگی اشرافی گری سنخیت ندارد، با شعار انقلابی سنخیت ندارد.

حجت الاسلام داودی با بیان این مطلب افزود: حقوق های آنچنانی را در شرایطی که می گویید مشکل اقتصادی داریم برای مسئولین وضع نکیند، در غیر اینصورت چطور کارگرانی که ماه هاست حقوق نگرفته به آرامش  دعوت و صادقانه توجیح کنیم.

وی تاکید کرد: کسی که در خانواده منافق پرورش پیدا کرده را نباید دراندرونی نظام راه بدهیم و او را در محرم کده های تصمیم گیری بگماریم.

امام جمعه شهرستان رودبار با بیان اینکه باید خائنین را از خادمین تشخیص بدهیم، تاکید کرد: در گزینش ها، پذیرش ها، در رأی به افراد و در انتصاب افراد دقت کنیم و زمانی متوجه نشویم که فرد روی کاناپه نشسته و قهوه می خورد و به ریش من و شما می خندند.

حجت الاسلام داوی با بیان اینکه ضد ارزشها را در جامعه محکوم بدانیم، گفت: برای اینکه دیگران برای ما به به و چه چه بگویند از ارزشها عقب نشینی نکنیم چرا که این ملت به دین اعتقاد دارد.

وی با تاکید بر اینکه حضور مسئولین باید بی پیرایه در دل مردم باشد، افزود: سه مرتبه عالی ترین مسئول اجرایی استان به شهرستان می آید و هیچکدام از مردم او را نمی بینند در اخبار می شنوند که آمدند و رفتند.

امام جمعه شهرستان با بیان این مطلب تصریح کرد: چرا با مردم غریبگی می کنید؟ از مردم نترسید، به دل مردم بیایید این کرسی شما مدیون جهاد فرزندان این مردم است، جایگاه شما مرهون مردم است.

وی ادامه داد: مسئولین قبلی وقتی به شهرستان می آمدند همیشه در مسجد و جماعات حضور پیدا می کردند چرا اخیرا مسئولان از فضاهای دینی فاصله می گیرند؟ به آغوش دین و متدینین برگردید که آنان وفادارهستند.

حجت الاسلام داودی در پایان چهلمین روز شهادت شهید مدافع حرم نوید صفری اولین شهید مدافع حرم شهرستان رودبار را گرامی داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 64 = 67