16 آذر روز دانشجوست نه جریان خاص/ دانشجویان بعد از فارغ التحصلی بیکارند و دولت هم فقط شعار می دهد/ نیروهای متخصص در ادارات بکارگیری نمی شوند - سایت خبری زیتون خبر

دانشجویان رودباری در گفت و گو با زیتون خبر:

۱۶ آذر روز دانشجوست نه جریان خاص/ دانشجویان بعد از فارغ التحصلی بیکارند و دولت هم فقط شعار می دهد/ نیروهای متخصص در ادارات بکارگیری نمی شوند

پنج شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۸ ق.ظ | 331 بازدید |   | کد خبر: 46589
46590

دانشجویان رودباری، فراهم بودن فضای نقد را راهکاری مناسب برای مشارکت دانشجویان در امور می دانند و معتقدند: مقام معظم رهبری خیلی زیبا به دانشجویان در دیدارشان نگاه می کنند ولی مسئولین حتی در ای اتاقشان را در مواقع ضروری بر دانشجویان می بندند.

به گزارش زیتون خبر، اساس و پایه روز دانشجو با استکبار ستیزی همراه بوده است، پایه و اساسی که این روزها با محدود کردن فضای دانشگاه و استفاده از سخنرانان جریان خاص اصل استکبار ستیزی را از روز دانشجو گرفته و این روز را به سمیناری برای بیلان کاری عملکرد دولت تبدیل کرده است. تا از تریبون های روز دانشجو اصل استکبار ستیزی بیان نشود.

به نوعی مسئولین تنها یک روز در دانشگاه و در جمع دانشجویان حاضر می شوند و در آن روز به اهداف خود می رسند و دریغ از شنیدن درد دل دانشجویان با هزاران مشکلی که پیش رو دارند.

به همین بهانه گفت گویی داشتیم با تنی چند از دانشجویان که در ادامه خواهید خواند:

بسیاری از دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی با معضل بیکاری روبرو می شوند دولت هم که در شعار فقط آمار می دهد که فلان میزان شغل ایجاد کردیم اما نه شغلی را می بینیم و نه از آمار بیکارلان کم می شود و بسیاری از تحصیل کرده ها بیکارند.

یوسفی دانشجوی رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور منجیل، به خبرنگار ما می گوید: رمز مبارزه با استکبار متعهد بودن است و یقینا اتحاد و متعهد بود سبب می شود هیچ عاملی باعث نگهدارنگی دانشجویان شود.

وی با اشاره به مشکلات دانشجویان ادامه داد: بسیاری از دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی با معضل بیکاری روبرو می شوند دولت هم که در شعار فقط آمار می دهد که فلان میزان شغل ایجاد کردیم اما نه شغلی را می بینیم و نه از آمار بیکارلان کم می شود و بسیاری از تحصیل کرده ها بیکارند.

این دانشجو با گلایه از  اینکه روز دانشجو به همه چیز تعلق دارد غیر از دانشجو، گفت: در مراسم های دانشگاه به جای اینکه به دانشجو و مسائل دانشجویی بپردازند از فلان ارگان تجلیل می کنند.

یوسفی خواستار ایجاد زمینه برای شنیدن صحبت های دانشجویان و پاسخگویی به مسائل و مشکلات آنان شد.

مقام معظم رهبری خیلی زیبا به دانشجویان در دیدارشان نگاه میکنند ولی مسئولین حتی در ای اتاقشان را در مواقع ضروری بر دانشجویان می بندند.

رحمان یکرنگ دانشجوی رشته روانشناسی و مسئول پایگاه بسیج دانشجویی شهید بیات منجیل نیز به خبرنگار زیتون خبر، گفت: روز دانشجو روز مبارزه با استکبار است که می توان به نقش بی بدیل دانشجویان این امر مهم اشاره کرد.

وی تنها به فکر مدرک تحصیلی را از معضلات دانشجویان دانست و گفت: یک دانشجو۴ سال بخاطر لیسانس فقط زحمت می کشد ولی مشکل اینجاست که در جامعه ای که بیشترمسئولین دم از اقتصاد مدرن دارند و  در فکر توسعه اقتصادی هستند هیچ اقدامی برای ایجاد اشتغال انجام نمی دهند و در خواب زمستانی فرو رفته اند، کاش کمی مسئولین فرمایشات مقام معظم رهبری را عمل کنند.

یکرنگ ادامه داد: تا زمانی که سازمان آموزش پرورش کشور بعد دبیرستان برای افراد که تمایل به ورود به دانشگاه را دارند با همان رشته تحصیلی خودشان از ابتدا کار یاد ندهند، هیچ پیشرفت چشم گیری در سطح کشور نمیتوانیم مشاهده کنیم.

وی بیان داشت: دانشجو باید همراه با تحصیل منبع درآمدی کسب کند نه فقط خرج شهریه و مسافت راه بدهد، متاسفانه دولت فعلی هیچ اقدامی چشمگیری در سطح و شان دانشجو قاعل نشده مثل دولت های گذشته و قشر دانشجو مظلوم واقع شده است.

مسئول پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور منجیل، اضافه کرد: برخی مسئولین موقع انتخابات فضایی دانشگاه را رنگ بوی سیاسی همراه می کنند و مسئولین به یکباره در دانشگاه قد علم می کنند و سخنوری می کنند اما بعد از انتخابات نه خبری از دانشگاه می گیرند و نه دانشجو.

یکرنگ فراهم بودن فضای نقد را راهکاری مناسب برای مشارکت دانشجویان در امور دانست و گفت: مقام معظم رهبری خیلی زیبا به دانشجویان در دیدارشان نگاه میکنند ولی مسئولین حتی در ای اتاقشان را در مواقع ضروری بر دانشجویان می بندند.

عده ای آگاه و یا ناخودآگاه وارد مسائل سیاسی منحرف شده و سعی در بالابردن وجهه سیاسی خود از روز دانشجو میباشند.

شیرین حاجی پور از دانشجویان دانشگاه پیام نور منجیل نیز ضمن تبریک روز دانشجو به خبرنگار زیتون خبر، گفت:دانشجویان ولایت مدار باید با استعانت و پیروی از خط مشی ولی امر که همان ولایت فقیه می باشد در همان مسیر انقلاب و آرمانهای آن قدم برداشته و بصیرت لازم را در مقابله انحرافات و تهاجم فرهنگی که استکبار به دنبال آن برای ضربه زدن نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده، داشته باشند.

وی ادامه داد: دانشجویان باید در همه میادین و صحنه ها حضور پرشور داشته باشند و فرمایش مقام معظم رهبری را سرلوحه مسیر دانش خود قرار داده وبا قدرت و صلابت هرچه تمام در افزایش قدرت علمی خود بکوشند .

این دانشجو با اشاره به مشکلات دانشجویی اظهار داشت: از مهمترین مشکلات دانشجویان کم بودن فضای کسب و کار بعد از فارغ التحصیلی بوده که این خود هجمه عظیمی از دلسرد شدن جوامع کشوراز ادامه تحصیل و عدم پیشرفت فرد در حیطه کار و زندگی می شود.

وی افزود: از دیگر مشکلات دانشجویان نبود کرسی های آزاد اندیشی و آزادی بیان میباشد که دانشجویان عزیز بتوانند انتقادات و پیشنهادات و نظرات خود را به مسئولین دانشگاهی ایفاد نمایند و دیگر مشکلات دانشجویان کمبود امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در دانشگاه ها می باشد که  این خود کیفیت تعلیم و آموزش را در دانشگاه کاهش میدهد.

حاجی پور تصریح کرد: بسیاری از دانشجویان بعد از پایان تحصیلات آکادمیک هیچ گونه فضای اشتغال برایشان مهیا نبوده که مهمترین دلیل آن اشکال در تصویب قوانین تحت نظر مجریان امر می باشد.

وی ادامه داد: نبود اعتبارات لازم برای جذب نیروی انسانی تازه نفس و فعال در ادارات دولتی و شرایط سخت و دشوار تسهیلات بانکی برای آن دسته از دانشجویان فارغ التحصیل که به امر خوداشتغالی روی می آورند از دیگر مشکلات اشتغال دانشجویان بعد از تحصیل می باشد.

دانشجوی رشته روانشناسی بیان نمود: دولتها تعریف منحصر بفرد خود را از روز دانشجو به منصه ظهور گذاشته اند، در واقع باید مسیر درست و آرمانهای انقلابی دانشجویانی که با خون خود روز ۱۶ آذر را بوجود آورده اند ابقا کرده و این خود بر آگاهی دانشجویان برای هرچه باشکوه برگزار کردن این رویداد مهم می‌افزاید.

وی افزود: عده ای آگاه و یا ناخودآگاه وارد مسائل سیاسی منحرف شده و سعی در بالابردن وجهه سیاسی خود از روز دانشجو میباشند.

حاجی پور اظهار کرد: بسیاری از موانع زیر ساختی در خصوص جذب دانشجویان یکی از مشکلات عمده حال حاضر کشور میباشد که این خود مربوط به عدم ثبات مدیریت در این بخش میباشد و متاسفانه استفاده از نیروهای غیر متعهد و غیر متخصص در انجام امور اداری ضربه سختی بر بدنه و پیکر آن سازمان یا اداره مربوطه خواهد زد و مسئولین بالادستی باید برای حل مشکلات جامعه و ارباب رجوع از افراد تحصیل کرده و متخصص و متعهد استفاده کند تا شاهد بروز مشکلات اداری در دستگاه های مختلف نباشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =