16 آذر پایه های مکتب عدالتخواهی و استکبار ستیزی است - سایت خبری زیتون خبر

رئیس دانشگاه آزاداسلامی رودبار:

۱۶ آذر پایه های مکتب عدالتخواهی و استکبار ستیزی است

پنج شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۰ ق.ظ | 164 بازدید |   | کد خبر: 46571
45474

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رودبار، گفت: ۱۶ آذر یادآور حرکت و جنبش در کشورعزیز ما است که این جنبش بعنوان یک مکتب بر پایه عدالتخواهی و استکبارستیزی بنا نهاده شد و تا امروز رشد کرده و ادامه دارد.

به گزارش زیتون خبر، دکتر مهدی فدایی در مراسم روز دانشجو که سالن همایش دانشکده سما برگزار شد، ضمن تبریک ۱۶ آذر روزدانشجو، اظهار کرد:۱۶ آذر یادآور حرکت و جنبش در کشورعزیز ما است که این جنبش بعنوان یک مکتب بر پایه عدالتخواهی و استکبارستیزی بنا نهاده شد و تا  امروز رشد کرده و ادامه دارد.

وی ادامه داد: دانشجویان در مقاطع مختلف از تاریخ کشور بعنوان یک قشربا سواد و فرهنگی جامعه الگوی رفتاری و تفکر سایر آحاد جامعه بوده اند.امیدواریم که در شرایط کنونی نیز با سرمشق آرمان های اسلامی و دینی در جهت اعتلای کشور بکوشند.

در ادامه این مراسم معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رودبار اظهار کرد: امروز اسلامی که به جهانیان معرفی می کنیم اسلام توأم با رحمانیت است تا این جو اسلام هراسی، که امروز در جهان دشمنان بپا کرده اندخنثی شود.

علیرضا انصاری در خصوص اهمیت ۱۶ آذر روز دانشجو گفت: در زمان فضای خفقان آلود و استبداد، مشعل آگاهی بدست دانشجویان برافراشته شد و آن جنبش دانشجویی شروع شد در تاریخ ظلم ستیز، آزادیخواه، آرمانگرا و عدالتخواه باشد.

معاون فرماندار گفت: اگر آن روز، خون به ناحق ریخته دانشجویان نبود شاید دشمنان راحت تر به اهداف خود می رسیدند. یک نور و یک مشعل آگاهی بخش بر دستان ستبردانشجویان بلند شد و آن مشعل همچنان می درخشد و نور و روشنایی می دهد.

وی افزود: شما وارثان آن دانشجویان هستید باید نقش خود را با آگاهی بدانید، اولین وظیفه دانشجو کسب آگاهی است، انسانی تواناست که آگاه باشد و این  دانایی است که حریت، شجاعت و توانایی می آورد.

انصاری بیان داشت: فضای دانشجو باید فضایی با نشاط، امن و عاری از آفت ها و فضای مجازی مخرب باشد.

گفتنی است در خاتمه این مراسم از فعالین فرهنگی دانشگاه تقدیر و قدردانی بعمل آمد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + = 18