خواب غفلت مسئولان روز دانشجو را به سالن رقص و آواز تبدیل کرده است/ روز دانشجو روز استکبار ستیزی است نه کسانی که حامی فتنه و استکبار هستند - سایت خبری زیتون خبر

فعال دانشجویی در گفت و گو با زیتون خبر:

خواب غفلت مسئولان روز دانشجو را به سالن رقص و آواز تبدیل کرده است/ روز دانشجو روز استکبار ستیزی است نه کسانی که حامی فتنه و استکبار هستند

چهارشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۹ ق.ظ | 305 بازدید |   | کد خبر: 46548
46552

فعال دانشجویی، ضمن ابراز تاسف از برخی بی موالاتی ها در دانشگاه های استان گیلان، گفت: در خواب غفلت برخی مسئولان نظارتی در دانشگاه استان، سالن اجتماعات برخی دانشگاه ها در روز دانشجو به سالن رقص مختلط دانشجویانی شده که متاسفانه مدیران از برخود با آن واهمه دارند.

به گزارش زیتون خبر، عبدالرضا مقدس از فعالین دانشجویی و از دانشجویان دانشگاه گیلان در گفت و گو با خبرنگار ما به کم و کیف روز دانشجو و مراسمات این روز پرداخته است.

این فعال دانشجویی ضمن تبریک روز دانشجو، اظهار کرد: روز دانشجو برای دانشجویان و دانشگاهیان روزی مهم و سرشار از خاطره است، این روز یادآور استقلال طلبی، آزادی خواهی و دینداری دانشجویان فرهیخته ای است که برای مبارزه با استبداد و استکبار از جان خود مایه گذاشتند.

رضا مقدس ادامه داد: ۱۶ آذر روزی است که لاله‌های وطن در خون افتادند و جنازه‌شان بر پای مستکبران و مستبدان همچون خیمه‌های سوخته آرام گرفت.

وی با گلایه از برداشت های سیاسی مسئولین از روز دانشجو اظهار کرد: باعث تاسف است روزی که خون شهدای دانشجو برای دینداری و مقابله با استکبار بر زمین ریخته شده عده ای از مسئولین دانشگاه های استان برای خودی نشان دادن و پیشبرد اهداف سیاسی خود مهمانانی برای سخنرانی به دانشگاه دعوت می کنند که نه تنها استکبار ستیز نیستند و هنوز هم از فتنه ۸۸ و سران فتنه اعلام برائت نکرده اند و همچنان از آنان حمایت میکنند بلکه وقاحت و بی دینی را به اوج خود رسانده و به مراجع عظماء تقلید اهانت می کند.

این فعال دانشجویی در ادامه به مشکلات فرهنگی، اقتصادی و تحصیلی دانشجویان اشاره کرد و گفت: مشکلات فرهنگی دانشجویان و دانشگاه ها نداشتن برنامه فرهنگی معین و برنامه ریزی شده در جهت رسیدن به دانشگاه مطلوب هم طراز انقلاب اسلامی و اسلامی شدن دانشگاه است.

مقدس، بیان داشت: از مشکلات تحصیلی تدریس محوری و مدرک گرایی است و دانشگاه ها و به تبع دانشجویان به دنبال پژوهش محوری و تخصص در دانشگاه ها نیستند.

وی تصریح کرد:  مسئولان دانشگاه ها باید بدانند که رشد دانشجو و چند برابر شدن دانشجویان و دانشگاه ها به تنهایی نشان از توسعه فرهنگی یک جامعه نیست.

این فعال دانشجویی ضمن ابراز تاسف از برخی بی موالاتی ها در دانشگاه های استان گیلان، گفت: در خواب غفلت برخی مسئولان نظارتی در دانشگاه استان، سالن اجتماعات برخی دانشگاه ها در روز دانشجو به سالن رقص مختلط دانشجویانی شده که متاسفانه مدیران از برخود با آن واهمه دارند.

مقدس با اشاره به این کلام امام خمینی (ره) که فرمود: نترسید از اینکه بگوییم ما دانشگاه اسلامی می خواهیم، ابراز داشت: الان مصداق این فرموده های امام به وضوح در دانشگاه ها دیده میشود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =