پل های بدون عابر در رودبار گیلان+ تصایر - سایت خبری زیتون خبر

پل های بدون عابر در رودبار گیلان+ تصایر

پنج شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۹:۱۰ ق.ظ | 347 بازدید |   | کد خبر: 46211
46221

در رودبار گیلان بیش از ده پل عابر پیاده وجود دارد که به دلیل مکانیزه نبودن هیچ عابری از روی آنها عبور نمی کند.

به گزارش زیتون خبر، رودبار از جنوبی ترین شهرستانهای گیلان است که به واسطه عبور مسیر ۷۵ کیلومتری جاده قدیم و آزاد راه رشت- قزوین یکی شهرستانهای حادثه خیز در بحث تصادف عابرین پیاده به شمار می آید.

احداث پل هوایی در نقاط حادثه خیز مناطق شهری و روستایی از خواسته های مردم محله های مختلف این شهرستان بوده و هست. که بسیاری از شهروندان این شهرستان به علت عبور از عرض خیابان و تصادفات جاده ای کشته شده اند.

علی ایحال در یک دهه اخیر بیش از ده پل هوایی در شهرهای رستم آباد، رودبار، منجیل و لوشان و همچنین روستاهای جوبن و گنجه با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان احداث گردیده است. اما به دلیل مکانیزه نبودن پله های این پل ها سبب شده مردم عبور از عرض پرخطر خیابان با کامیون های عبوری را به گذر از پله های پرشیب پل های عابر پیاده را ترجیح دهند.

امروزه احداث پل های مکانیزه برای سهولت در عبور و مرور شهروندان یکی از برنامه های مدیران شهری است اما شهرستان رودبار از این حیث بی نصیب مانده است و هیچ پل عابر مکانیزه ندارد.

بیش از ده پل عابر در رودبار وجود دارند که دریغ از عبور عابر پیاده که دلایل آن هم ذکر شد.

هرچند پل های عابر پیاده رودبار محل مناسبی برای عبور و مرور شهروندان نیست اما به محل مناسبی برای نصب تبلیغات محیطی شرکت ها و کارخانجات و رستوران ها تبدیل شده است به نحوی که برخی از شرکت ها به بهانه نصب تبلیغات خود حاضرند یک پل عابر را در مناطق مختلف شهری شهرستان احداث کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 45 = 53