کارشناس تربیت بدنی آموزش وپرورش رودبار خبر داد:

برگزاری بازیهای بومی و محلی در مدارس شهرستان رودبار

سه شنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۷:۴۸ ق.ظ | 230 بازدید |   | کد خبر: 45478
45479

کارشناس تربیت بدنی آموزش وپرورش رودبار، برگزاری بازیهای بومی و محلی در مدارس این شهرستان خبر داد.

به گزارش زیتون خبر، ذوالفقاری از اجرای بازیهای بومی ومحلی  در مدرسه شهید مهذبی روستای گنجه و ۳۱ خرداد جوبن خبر داد و گفت: برای اینکه بتوانیم ارزش بازیهای بومی ومحلی را اثربخش وتاثیرگذار بدانیم باید انهارا از سطح مدارس ابتدایی در بین دانش آموزان جهت یادگیری این بازیها و بازتاب بهتر آن برگزار کنیم.

وی افزود: با همکاری اداره ورزش وجوانان شهرستان رودبار اقدام به اجرای انواع بازیها مثل طناب کشی ،هفت سنگ، وسطی و… در بین ۷۵ دانش آموز دختر و پسر در مدرسه ابتدایی شهید مهذبی روستای گنجه در بخش مرکزی شهرستان نمودیم.

کارشناس تربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان رودبار بیان داشت: بازی‌های بومی- محلی گنجینه‌ای تمام‌نشدنی از همه فاکتورهای آمادگی جسمانی و رنگین‌کمانی از فرهنگی ناب ایرانی در خود نهفته دارند.

ذولفقاری افزود: با دیگران بودن، آنها را شانه به شانه خود حس کردن، با آنها به رقابت برخاستن و توانایی‌های خود را محک زدن، می‌تواند از انگیزه‌های قوی انسان برای بازی و فعالیت‌های بدنی باشد.

وی اظهار داشت: بازی‌های بومی و محلی متنوع بوده و با نهایت آزادی و بدون مقید بودن به مکان، زمان و ابزار دست و پاگیر، قابل اجرا هستند. هریک از این بازی‌ها با توجه به نوع الگوی اجرا و پیچیدگی مهارتی آن، کمک شایانی به افزایش آمادگی انرژی، حرکتی و مهارتی در سنین پایه برای ورود به عرصه ورزش قهرمانی خواهدکرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =