مدیرعامل شرکت گاز گیلان:

شرکت گاز گیلان ۱۷۲ میلیارد تومان مطالبات معوق دارد

دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۷:۴۴ ق.ظ | 169 بازدید |   | کد خبر: 45411
45412

مدیرعامل شرکت گاز گیلان، با بیان اینکه شرکت گاز گیلان ۱۷۲ میلیارد تومان مطالبات معوق دارد گفت: حداکثر تا پایان سال ۹۷ کار توسعه در این استان کاملا به اتمام می رسد و پس از آن بهره برداری و خدمات پس از فروش داریم.

به گزارش زیتون خبر، حسین اکبر در نشست بررسی وضعیت گازرسانی به روستاهای رودبار، اظهار کرد: وظیفه ما خدمت رسانی بی منت است و بر این اصل پافشاری می کنیم که غیر از افتخار خدمت در این دوران چیز بیشتری نداریم.

وی، منابع انسانی از گرانبهاترین منابع دانست و افزود: در رودبار ۷ شهرو ۷۱ روستای  پراکنده و غیرمتمرکز گازدار هستند که با ۷۰ نفر نیرو اداره می شود.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان،  با بیان اینکه از سال ۸۰ گازرسانی به روستاهای کشور مطرح شد افزود: در طول سنوات گذشته در بدترین موقع و فصل سرما توانسته ایم به نحو مطلوب به مشترکین گازرسانی کنیم.

اکبر خاطر نشان کرد: در رودبار در بخش هزینه ها با مشکل مواجهیم  اما در مدت ۴ سال شاخص گازرسانی را به ۵۹ درصد رسانده ایم که جای خوشحالی و خوشوقتی دارد اما رضایت بخش نیست.

مدیرعامل شرکت گاز یادآورشد: بر اساس قانون به روستاهای بالای بیست خانوار و سرانه ۶۰ میلیون ریال هزینه برای هر انشعاب گاز می توانیم گازرسانی کنیم که البته در روستاهای مسیر هم که قابلیت و توجیه داشت گازرسانی کرده ایم.

اکبر افزود: برای اینکه عقب ماندگیهای گازرسانی به رودبار جبران گردد تنها شهرستانی در استان است که با چهار پروژه بند قافی در حال گاز رسانی است و هیچ شهرستانی چنین وضعیتی ندارد.

وی با بیان اینکه شرکت گاز گیلان ۱۷۲ میلیارد تومان مطالبات معوق دارد گفت: حداکثر تا پایان سال ۹۷ کار توسعه در این استان کاملا به اتمام می رسد و پس از آن بهره برداری و خدمات پس از فروش داریم.

فرماندار رودبار نیز در این جلسه اظهار داشت: شاخص ۲۲ درصدی گازرسانی روستاهای رودبار در ابتدای دولت یازدهم اکنون به بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است.

اسماعیل میرغضنفری در این نشست گفت: وضعیت گازرسانی در ابتدای دولت یازدهم در رودبار ۲۲ درصد بود که مردم نگرانی جدی داشتند که با گازرسانی به دو شهر جیرنده و بره سرو براساس شرح وظایف قانون در قالب ۴ پیمان گازرسانی به روستاها در حال اجراست  که هم اکنون صد درصد شهرها و  بیشتر از ۶۰ درصد روستاها گازدار هستند که اگر چه با شاخص استان خیلی فاصله داریم ولی جای قدردانی دارد.

وی ادامه داد: رودبار بواسطه نوع ساختار جغرافیایی به گونه ای است که خدمات در آن به سختی انجام می شود و فصل کار بدلیل وضعیت آب و هوایی محدود است.

فرماندار رودبار بیان داشت: در بخشهای خورگام و عمارلو و مناطق بالادست رحمت آباد و بلوکات سرما را داریم و پیمانکاران گاز خوب کار می کنند ولی به نقطه مطلوب نرسیده اند و در خوشه هرکیان بخش مرکزی با هشت روستا هم هنوز انجام نشده است.

وی افزود: مردم روستای چیچال در دامنه قله درفک از اینکه به روستایشان گازرسانی می شود خوشحال هستند ولی انتظار بهره برداری امسال را دارند که امیدواریم با بهره برداری از گاز دلهای مردم به وعده های مسئولان با گرم شدن منازلشان در سرمای زمستان گرم شود.

میرغضنفری همچنین گفت: برخی از روستاهایی که زیر بیست خانوار جمعیت دارند اگر ازکار انقلابی امروز گازرسانی که آغاز شده است بهره مند نشوند بدلیل عدم توجیه اقتصادی در آینده از این نعمت برخوردار نخواهند شد که ما حاضریم برای حل مشکل در صورت وجود ضوابط قانونی، مابه التفاوت الزامات قانونی را از محل اعتبارات تأمین نمائیم تا مردم این مناطق هم از موهبت گاز برخوردار شوند

وی خاطر نشان کرد: در برخی از روستاها مناطق مسکونی وجود دارد که در حال حاضر خارج از محدوده طرح هادی قرار گرفته اند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قول مساعدت داده است و انتظار داریم شرکت گاز این مناطق را نیز از گاز برخوردار نماید.

فرماندار با اشاره به اجرای کارهای خدماتی و عام المنفعه بسیاری از دستگاهها همانند راه و شهرسازی، بخشداریها، دهیاریها و آبفار گفت: پیمانکاران با هماهنگی بخشداران و همچنین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دستگاههای خدمات رسان از جمله راهداری و آبفار نسبت به عملیات اجرایی اقدام نمایند.

وی همچنین زحمات و خدمات شرکت گاز استان و مدیر عامل سابق آن را ارج نهاد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 56 = 60