نماینده عالی دولت در رودبار:

پزشکان متخصص رودبار را بعنوان عبور از کار و زندگی می بینند/ عدم رسیدگی به بیمارستانهای رودبار نتیجه تلخی دارد

دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۶:۲۵ ق.ظ | 151 بازدید |   | کد خبر: 45408
45409

نماینده عالی دولت در رودبار، پزشکان متخصص که رودبار آمده اند رودبار را بعنوان عبور از کار و زندگی می بینند و برنامه ای برای استقرار ندارند و در سرکشی های مکرر از مراکز بهداشتی درمانی مردم اعلام می کنند که نیروهای این مراکزگاهگاهی پرخاشگری و رفتار طلبکارانه دارند.

به گزارش زیتون خبر، سیداسماعیل میرغضنفری در نشست بررسی وضعیت بهداشت و درمان این شهرستان، اظهار کرد: بخش اعظمی از درخواستهای مردم در ملاقاتهای عمومی نگرانیهای حوزه بهداشت و درمان است.

اسماعیل میرغضنفری افزود: در بخش منابع انسانی در شهرستان رودبار خیلی مشکل داریم و نبود نیروهای متناسب با چارتهای تعیین شده موجب شده بسیاری از کارها روی زمین بماند که اگر بیمارستانها تخصصی شود کارآیی آن بیشتری می شود و مردم خدمات آن را بهتر می بینند.

وی افزود: پزشکان متخصص که رودبار آمده اند رودبار را بعنوان عبور از کار و زندگی می بینند و برنامه ای برای استقرار ندارند و در سرکشی های مکرر از مراکز بهداشتی درمانی مردم اعلام می کنند که نیروهای این مراکزگاهگاهی پرخاشگری و رفتار طلبکارانه دارند.

فرماندار اظهارداشت: رودبار در ورودی استان قرار دارد و عبور آزاد راه و راه رشت قزوین حوادث مختلف جاده ای را دراین شهرستان موجب می گردد که عدم رسیدگی در بیمارستانهای شهرستان نتایج تلخ و غیر قابل جبرانی را رقم می زند.

نماینده رودبار:

از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رودبار گلایه داریم و ناراحت هستیم

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی هم گفت: : مطالبات پرسنل، پیمانکاران، داروخانه ها و تجهیزات آن روز به روز بیشتر می شود و برای جلوگیری از کم کاریها و دوباره کاریها برای هزینه ها و اعتبارات باید هدفگذاری صورت گیرد.

منوچهر جمالی افزود: از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رودبار گلایه داریم و ناراحت هستیم به گونه ای که در حق رودبار کم کاری شده است، دقت نظری که باید در رودبار می شد، بعمل نیامد و توزیع متخصص در این شهرستان نیزاثر بخش نیست.

جمالی افزود: با شورای شهر و شهرداریها هماهنگ شده است که شرایط اسکان و استقرار پزشکان را بهبود بخشند و همکاری و همراهی مناسبی بین مسئولان شهرستان رودبار وجود دارد اما نباید نارسائیهای بخش درمان نارضایتی مردم را موجب  شود.

نماینده رودبار همچنین گفت: مراکز بهداشتی درمانی جیرنده و بره سر در مواقع بارندگی و برف به آمبولانس کمک دار نیاز دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

رودبار تنها شهرستانی است که سه بیمارستان دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم گفت: رودبار شرایط ویژه ای دارد و انتظارات مردم به حق  و قابل درک است و تنها شهرستانی است که سه بیمارستان با ۱۲۸ تخت دارد که عملا مجموع تختهای بیمارستانی به اندازه تختهای دیگر شهرستانهاست که فقط یک بیمارستان دارند.

شاهرخ یوسف زاده چابک با بیان اینکه در رودبار مدیریت کردن شرایط و تدبیرخاص خود را دارد، اظهار داشت: چالش های فعلی رودبار مربوط به الان نیست و از گذشته مانده است و ما هم پروژه کارشناسی شده ای برای تمرکز گرایی تخصص ها را در بیمارستانهای رودبار داریم تا کیفیت خدمات بالا برود.

وی با بیان اینکه منابع ما محدود است، اظهار داشت: با توجه به وجود سه بیمارستان مجبور هستیم  نحوه استفاده از منابع را به گونه ای پیش ببریم که سه بیمارستان فعال بمانند و راندمان کار را هم بالا ببریم.

یوسف زاده عدم ماندگاری پزشکان متخصص را از مهم ترین چالش هاست دانست و گفت: نیروها در بدو استخدام اعلام حضور در همه مناطق را دارند ولی پس از آن در خواست انتقال را دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی سی تی اسکن را در رودبار ضروری و انکار ناپذیر دانست و گفت: بیشترین توجه را باید به اورژانس داشته باشیم و سه اورژانس فعال بیمارستانی داشته باشیم.

وی همچنین تأکید کرد: رئیس بیمارستان باید مقیم شهرستان باشد و بصورت تمام وقت در شهرستان خدمت نماید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 12 = 21