برپایی موکب قافله سالار حسین(ع) به همت خواهران آتش به اختیار + تصاویر

شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۸:۵۴ ق.ظ | 345 بازدید |   | کد خبر: 45297
45313

عضو گروه فرهنگی خودجوش خادم الحسین(ع) از برپایی موکب فرهنگی قافله سالار حسین(ع) در منجیل خبر داد.

به گزارش زیتون خبر، فاطمه فرجی در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن تسلیت ایام سوگواری اهل بیت علیهم السلام اظهار کرد: نهضت حسینی برپایه صبر و خطبه های بنیان افکن خانم حضرت زینب(س) استوار و پایدار است.

وی حضور میلیونی زائران در اربعین حسینی را نتیجه صبر زینبی و خطبه های آن حضرت در برابر یزد و دشمنان جور آن زمان دانست و گفت: مقابله با توطئه های دشمن در عرصه های فرهنگی همان ادامه حرکت خانم حضرت زینب(س) است.

عضو گروه فرهنگی خودجوش خادم الحسین(ع) ادامه داد: در همین راستا گروه فرهنگی خود جوش خادم الحسین(ع) که اداره آن به همت جمعی از خواهران و با همکاری حوزه علمیه حضرت معصومه(س) انجام می گیرد موکب فرهنگی قافله سالار حسینی برپا کرد.

فرجی، بیان داشت: به دلیل وجود موکب های مسیر نجف تا کربلا تصمیم گرفتیم که با راه اندازی این موکب، یادآور موکب های نجف تا کربلا باشیم.

وی توزیع نذورات فرهنگی، پذیرایی از مسافرین، پخش پیاده روی اربعین حسینی، پخش زیارت اربعین و اهدای کتاب به بانوان و پسران نوجوان را از دیگر بخشهای این موکب عنوان کرد.

عضو گروه فرهنگی خودجوش خادم الحسین(ع)، افزود: کتاب بانوان با عنوان “مرد بدلی” پیرامون اهمیت عفاف و حجاب و کتاب با عنوان “دلیران نامدار کربلا” مجموعه ای برای شناخت بیشتر یاران امام حسین علیه السلام مخصوص پسران نوجوان بود که توزیع گردید.

فرجی حرکت خودجوش بانوان را از نکات قابل توجه این حرکت فرهنگی عنوان کرد و گفت: هزینه های این برنامه که خیلی هم زیاد بود، از طریق کمک های مردمی و خود اعضای گروه تأمین شد.

وی تصریح کرد: برپایی این موکب ثابت کرد توان ما به اندازه امکاناتی که در دست داریم نیست، توان ما به میزان اتصال ما به خداست.

عضو گروه فرهنگی خودجوش خادم الحسین(ع)، ابراز امیدواری کرد که شاهد تداوم فعالیت های گروه های خودجوش تشکیلاتی پیرامون مسائل فرهنگی باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 58 = 62