خادم موکب عراقی در گفت و گو با زیتون خبر:

خدمت به زائرین امام حسین(ع) در مقابل مصیبت اهل بیت بسیار کوچک است/خدمت به زائرین ایرانی افتخار است

جمعه، ۱۹ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۵:۲۹ ق.ظ | 279 بازدید |   | کد خبر: 45184
45187

خادم موکب عراقی،گفت:خدمتی که به زائرین امام حسین(ع) انجام می دهیم در مقابل مصیبت آن حضرت بسیار کوچک است.

محمد گلابی-به گزارش زیتون خبر،کمتر کسیست که در اربعین حسینی به کربلای معلی سفر کرده باشد اما چشمش به موکب های عراقی که با دل و جان از زائرین اباعبدالله الحسین(ع) که با پای پیاده راهی حرمش هستند برخورد نکرده باشد‌.

برخی موکب داران با آب و غذا،دوخت لباس و کوله پشتی،شستن لباس ها و پاهای خسته زائران اباعبدالله(ع) و… سعی در خدمت به زائرین دارند.آنهایی که شاید هیچ توان مالی نداشته باشند نیز با یک لیوان آب سعی در خدمت به زائرین امام حسین(ع) دارند.

یقینا اگر وجود چنین موکب هایی جهت پذیرایی و اسکان زائرین تدارک دیده نمی شد سفر اربعین با سختی های بی شماری همراه بود.

آنچه می خوانید گفتگوی خبرنگار زیتون خبر با یکی از موکب داران عراقی است که در ادامه می آید:

مصطفی از بصره که در موکب های عراقی پذیرای زائران ایرانی و … است می گوید:هرساله ۲۵ روز قبل و بعد اربعین مقدمات برپایی موکب را فراهم می کنیم و به کربلا می آییم.

وی خدمت به زائرین امام حسین(ع) را یک افتخار می داند و ادامه می دهد:چه افتخاری بالاتر از اینکه از زائرین پیاده ای استقبال و پذیرایی کنیم که با همه سختی ها قدم به جاده نهاده اند.

خادم موکب عراقی بیان داشت:هیچ مصیبتی بالاتر از شهادت امام حسین(ع) و اسیری اهل بیتش نیست لذا خدمت ما به زائرینش کمترین کاری است که انجام می دهیم.

وی از برخورد و متانت ایرانی ها تشکر کرد و گفت:اکثر زائران ایرانی دلداده اهل بیت هستند که راهی زیارت حرم امام حسین(ع) میشوند.

مصطفی از بصره خدمت به زائرین را یک دین و وظیفه دانست و گفت:وقتی که به زائرین خدمت می کنیم انگار دینی که به گردن ما گذاشته شده است را برداشته اند.

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 76 = 85