انتقاد سرسخت کوچکی نژاد از نوبخت:

دخالت بیش‌ازحد و سیاسی‌کاری‌های نوبخت مشکلات بسیار بزرگی را در آینده برای گیلان رقم می زند

چهارشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ساعت: ۸:۴۵ ب.ظ | 192 بازدید |   | کد خبر: 43403
31445

کوچکی نژاد گفت: دخالت بیش‌ازحد و سیاسی‌کاری‌های نوبخت در گیلان مشکلات بسیار بزرگی را در آینده برای گیلان رقم خواهد زد.

به گزارش زیتون خبر جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با فارس به کنش‌های سیاسی در استان برای تعیین استاندار جدید گیلان اشاره داشت و اظهار کرد: متأسفانه دخالت بیش‌ازحد و سیاسی‌کاری‌های نوبخت در گیلان مشکلات بسیار بزرگی را در آینده برای گیلان رقم خواهد زد.

وی بابیان اینکه گیلان باید استاندار توانمند و بومی را در خود داشته باشد، افزود: ادامه درگیری‌های سیاسی رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با نمایندگان و مصلحت‌اندیشی گیلان باعث می‌شود استاندار بسیاری ضعیف را در گیلان برای دولت دوازدهم داشته باشیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با اشاره به فشار نوبخت و گروه همراهش در گیلان برای تعیین استاندار جدید، گفت: اختلاف گروه نوبخت با عواملشان در استان با نجفی شاید به دلیل اجرا نکردن تمامی پروژه‌های سیاسی توسط استاندار بوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: گروه نوبخت تا امروز از نجفی در عرصه‌های مختلف بهره گرفته‌اند اما اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که برای ادامه پروژه‌های سیاسی آن‌ها در استان نیازمند استاندار جدیدی هستند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی به‌شدت با گزینه‌ای که گروه نوبخت در حال تحمیل بر گیلان هستند مخالفت می‌کنند، مطرح کرد: نوبخت در تلاش است تا حاکمیت سیاسی و حزب‌بازی‌های خود را جایگزین پیشرفت و توسعه استان کند.

کوچکی نژاد بابیان اینکه برخی از افراد تأثیرگذار در استانداری باید از دایره مدیریتی و تصمیم سازی خارج شوند، افزود: وزیر کشور باید بخشی از مدیران سیاسی استان را بازنشسته کند و اگر نتواند گروه اقتصادی و برنامه‌ریزی استان را تغییر دهد هر استانداری به گیلان بیاید با چالش جدی مواجه می‌شود.

نماینده مردم رشت با اشاره به دستگیری اخیر یک مدیر ارشد در استان، گفت: باید ۵ تا ۶ مدیر ارشد استان که فساد اداری و مالی دارند نیز دستگیر و برکنار شوند تا راه استان برای توسعه و پیشرفت باز شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس بابیان اینکه استاندار جدید باید تغییرات اساسی در سیستم مدیریتی استان ایجاد کند، خاطرنشان کرد: ما به وزیر کشور هشدار داده‌ایم که باید دخالت بیرونی‌ها به داخل استان را کم کند و دست احزابی را که زیرزمینی باعث می‌شود استان با چالش روبرو شود را کوتاه کند.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان گیلان گزینه پیشنهادی برای تصدی استانداری گیلان دارد، گفت: مجمع نمایندگان گیلان این اطمینان را می‌دهد که اگر دخالت‌های بیرونی نباشد می‌تواند با معرفی گزینه خود استان را بدون چالش مدیریت کند.

به گزارش فارس، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حسن روحانی از تعیین ۷ استاندار خبر داد که نام محمدعلی نجفی استاندار فعلی گیلان به عنوان استاندار البرز دیده می شود.

محمد مهدی مروج الشریعه استان خراسان جنوبی، اسماعیل تبادار استان فارس، عبدالحمید زاهدی  استان قزوین، علی محمد احمدی استان کهگیلویه و بویراحمد، موسی خادمی استان لرستان و فریدون همتی استان هرمزگان از دیگر استاندارهای تعیین شده در جلسه هیئت دولت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 53 = 57