عین اله جهاندیده

سه شنبه، ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ساعت: ۷:۰۵ ب.ظ | 341 بازدید |   | کد خبر: 43370
43371

تاریخ تولد: ۱۳۴۰/۸/۲
تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۶/۱۰
محل شهادت: حاج عمران

به گزارش زیتون خبر به نقل از شهادت سرا، بسیجی شهید عین الله جهاندیده در تاریخ ۲/۸/۱۳۴۰ در روستای جمال آباد لوشان زمینی شد و در دامن پدر و مادری مهربان و با تقوا پرورش یافت. وی در سال ۱۳۴۲ به همراه خانواده اش به شهرستان لوشان نقل مکان کرد و پس از اتمام مقاطع ابتدایی و راهنمایی در زادگاهش جهت ادامه تحصیلات به یکی از دبیرستاهنهای شهرستان رودبار شتافت و توانست با موفقیت مدرک دیپلم را اخذ نماید. شهید جهاندیده در سال ۱۳۶۰ به خدمت مقدس سربازی اعزام گردید که پس از اتمام دوره ی آموزشی در شهرستان آبیک در منطقه  عملیاتی  ابوغریب حضور یافت و به مقابله با دشمنان اسلام و انقلاب به پا خاست. حضور در خط مقدم جبهه نقطه عطفی در حالات و روحیات عین اله داشت به نحوی که بیشترین تلاش وی برای خودسازی و استفاده از فضای معنوی آنجا بود. وی در این دوران یک بار از ناحیه سر و صورت به شدت زخمی گردید و یکبار نیز به همراه یازده تن از همرزمانش به اسارت ارتش عراق در آمد که به صورت معجزه آسایی از دست آنها رهایی پیدا کرد.

شهید دو سال پس از اتمام سربازی با کوله باری از تجربه و خاطراتی از رشادتهای رزمندگان به زادگاهش بازگشت که پس از آن حضور در بسیج لوشان و حزب جمهوری اسلامی فعالیتهای دینی و سیاسی خود را با جدیت آغاز نمود و در این راه به مقابله با اهداف شوم منافقین پرداخت. عین اله از خطی زیبا و هنرمندانه برخوردار بود و در ایم ومناسبتهای مختلف با نوشتن جملاتی زیبا بر روی پرده، پلاکارت در ترویج انقلاب اسلامی می کوشید.

وی از فوتبالیستهای خوش نقش و با اخلاق لوشان محسوب می شد که با برخورد خوب و شایسته توانسته بود در جذب جوانان و نوجوانان بکوشد. در نگاه آرمانی شهید جهاندیده گرد گناه راه نداشت و او از غیبت و تهمت و دروغ فاصله می گرفت. سفارش او به اطرافیان دوری از گناه و پوشیدن لباس تقوا بود. وی بسیار مهربان، متدین و با اخلاص بود. احترام به پدر و مادر، دستگیری از افراد بی سرپرست و ستمدیده و داشتن چهره ای خندان از ویژگیهای بارز شهید جهاندیده محسوب می شد.

  • وی در سال ۱۳۶۳ در کارخانه سیمان خزر لوشان به کار مشغول گردید که یکی از موقعیت های خوب کاری و درآمدی برخوردار بود. در ای« ایم روح اهورایی عین اله آرام و قرار نداشت و یا در سنگرهای جبهه وجود نورانی او را متلاطم  نموده بود. وی با نوشتن نامه هایی برای دوستش شهید جلیل عطایی در سنگرهای جهاد عاجزانه از او می خواست که برای حضورش در جبهه ها دعا کند تا بتواند دِین خود را نسبت به ارزشهای اسلام و انقلاب ادا نماید. سرانجام در سال ۱۳۶۵ وی از بسیج سپاه لوشان با بر تن نمودن لباس زیبای بسیجی خود را به صف لشکریان اسلام رساند و با شرکت در عملیات کربلای ۲ در منطقه عملیاتی حاج عمران به عنوان یکی از خط شکنان عملیات پس از رشادتهای فراوان در تاریخ    ۱۰ /۶/۱۳۶۵ به آن چه می خواست دست یافت و شهد شیرین شهادت را نوشید. یکی از بزرگترین آرزوهای شهید جهاندیده پس از شهادت مفقود ماندن پیکر مطهرش بود که این خواسته  وی نیز تحقق یافت و سرانجام پس از ۶ سال در تاریخ ۸/۵/۱۳۷۱ از پیکر پاکش که جز استخوانی باقی نمانده بود با حضور پرشور مردم شهید پرور لوشان تشییع و در گلزار شهدا امام زاده حمزه لوشان به خاک سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

43 + = 49