نوجوان 14 ساله رودباری وقتی از ادامه راه شهید حججی می گوید:

برای دفاع از رهبر سر می دهم/ دشمن بداند از سربریدن نمی ترسیم

جمعه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ساعت: ۲:۱۱ ب.ظ | 501 بازدید |   | کد خبر: 43202
43196

نوجوان رودباری که تمثال شهید حججی را به تصویر کشیده است، با بیان اینکه برای دفاع از رهبری حاضرم سرم را تقدیم کنم، گفت: نباید از سربریده بترسیم و به دشمن هم بفهمانیم ما را با سر بریده نترساند.

به گزارش زیتون خبر، در اوج هجمه های فرهنگی دشمنان داخلی و خارجی خبر اسارت و شهادت شهید محسن حججی فضای خبری و مجازی کشور را در اختیار گرفت و جان تازه ای به فرهنگ ایثار و شهادت بخشید.

شهید حججی متولد دهه هفتاد که جنگ و شهادت را درک نکرده است عنوان مدافع حرم را برای خود انتخاب می کند تا به همه گان بگوید: می توان متولد دهه هفتاد بود و حسین وار به شهادت رسید، می توان شهید و شهادت را ندید اما راه و رسم آنها را دنبال کرد.

حرفی که به کام برخی ها این روزها خوش نمی آید هرچند این خودفروخته گان داخلی انگشت شمارند اما قالب جمعیت کشور و اقشار مختلف با سمت ها و ظواهر گوناگون به نحوی با شهید حججی و خانواده اش ابراز همدردی و تجدید پیمان کرده اند.

شهید حججی جان دوباره به شهید و شهادت بخشید تا نوجوان ۱۴ ساله اهل روستای پشتکلا از توابع بخش خورگام رودبار نیز که نه شهید و شهادت را درک کرده است مهر حججی ها در دلش پدیدار شود و با نقاشی تمثال شهید محسن حججی با او عهد و پیمان دوباره ببند.

ابراهیم صفری نوجوان متولد ۱۳۸۲ است و در مدرسه شهید سلیمی روستای پشتکلا از توابع بخش خورگام در سال تحصیلی جدید مشغول تحصیل می شود. پدرش نانواست و با رزق حلالی که بر سر سفره می آورد باعث پیوند عمیق عاطفی بین ابراهیم ۱۴ ساله با شهید حججی می شود.

ابراهیم صفری در گفت و گو با خبرنگار زیتون خبر، می گوید: برای اولین بار از طریق رسانه ها و تلویزیون از شهادت شهید حججی به دست داعش با خبر شدم.

وی ادامه داد: شهید حججی در راه دفاع از حرم شهید شده بود و این برایم جالب بود و با علاقه ای که به این شهید پیدا کردم تصمیم گرفتم تمثال این شهید را نقاشی کنم.

این نوجوان ۱۴ ساله ادامه می دهد: برای کشیدن تمثال شهید حججی دو روز وقت گذاشتم تا توانستم سیمای این شهید بزرگوار را با اندک امکاناتی که داشتم به روی صفحه کاغذ بیاورم.

وی ادامه داد: همه مردم ایران دوست دار امام حسین(ع) هستند و شهید حججی راهی را انتخاب کرد و به گونه ای به شهادت رسید که حادثه کربلا در ذهن ها تداعی پیدا کرد.

صفری بیان کرد: دوست دارم با تحصیلم با کارم و حتی با پیکار در صحنه های نبرد ادامه دهنده راه شهید حججی ها باشم و مثل شهید حججی بشوم.

وی افزود: ادامه وصیت ها و سبک زندگی شهدا نیاز مهم جامعه است و همه می توانند در هر مسئولیتی راه و رسم شهدا را ادامه دهند.

این نوجوان رودباری با بیان اینکه برای دفاع از رهبری حاضرم سرم را تقدیم کنم، گفت: نباید از سربریده بترسیم و به دشمن هم بفهمانیم ما را با سر بریده نترساند.

وی ادامه داد: وقتی در کشوری زندگی می کنیم که ائمه و خدا نگهدار او هستند و نام خدا بر لبها جاری است نباید از دشمن در هیچ صحنه ای بترسیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 1 =