رئیس اداره تبلیغات اسلامی رودبار:

ریشه‌کنی بیسوادی قرآنی از اهداف ایجاد خانه‌های قرآن روستایی است

دوشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۹ ق.ظ | 180 بازدید |   | کد خبر: 41628
37413

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رودبار، گفت: ارتقای سطح دانش و بینش قرآنی مردم به‌ ویژه تلاش برای ریشه‌کنی بی‌سوادی قرآنی در سطح روستاها و اجرای کلاس های آموزش پایه قرآن کریم و زمینه‌سازی برای بهره‌مندی روستائیان از خدمات خانه‌های قرآن از اهداف ایجاد خانه های قرآن روستایی است.

به گزارش زیتون خبر، حجت الاسلام ابراهیم عباسپور در نشست با مدیر خانه موسسه قرآنی کوثر رستم آباد، اظهار کرد: زندگی قرآنی یک زندگی با جاذبه است که توانمندی و پیشرفت همه ما با پیروی از قرآن کریم امکان پذیر خواهد بود و بهترین، دقیق ترین و ماندگارترین کار فرهنگی، کار قرآنی است.

وی ادامه داد: خداوند متعال، پیامبر اکرم (ص) را در حالی به رسالت برگزید که قرآن را تصدیق کننده وی قرار داد، چرا که قرآن نور است و مردم با پیروی از این نور الهی می توانند به سعادت واقعی دست یابند.

این کارشناس حوزه دین تصریح کرد: ارتقای سطح دانش و بینش قرآنی مردم به‌ ویژه تلاش برای ریشه‌کنی بی‌سوادی قرآنی در سطح روستاها و اجرای کلاس های آموزش پایه قرآن کریم و زمینه‌سازی برای بهره‌مندی روستائیان از خدمات خانه‌های قرآن از اهداف ایجاد خانه های قرآن روستایی است.

در ادامه این دیدار رقیه شکوری مدیر موسسه قرآنی کوثر رستم آباد عنوان کرد: برگزاری کلاس‌ های حفظ قرآن و مفاهیم از اولویت‌های کلاسهای آموزشی در این موسسه است.

شکوری یادآور شد: علاوه بر این کلاسها این موسسه از بدو فعالیت تا کنون اقدام به برگزاری مراسم های محفل انس با قرآن، نمایشگاه قرآنی و دوره های ترتیل قرآن کریم کرده و در این راستا جهت تشویق قرآن آموزان اردوهای زیارتی و سیاحتی نیز داشته ایم که امیدواریم تا با مساعدت مسئولین در آتی نیز این روند تداوم داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 + = 32