شهید طهماسب بهاری

شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۴۰ ق.ظ | 492 بازدید |   | کد خبر: 41129
41130

اولین شهید ترور رودبار
تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱/۲
تاریخ شهادت:۱۳۶۰/۶/۵

  • شهید طهماسب‌ بهاری‌ در دوم‌ فروردین‌ ۱۳۴۰ در خانواده‌ای‌مذهبی‌ و کم‌ درآمد در کلورز رستم‌آباد از توابع‌ شهرستان‌ رودبار دیده‌به‌ جهان‌ گشود. تحصیلات‌ دوران‌ ابتدائی‌ را در رستم‌آباد گذراند.بدلیل‌ هوش‌ و استعداد بالائی‌ که‌ داشت‌ مقاطع‌ راهنمائی‌ تا سوم‌دبیرستان‌ را در رشت‌ سپری‌ نمود. از آنجا که‌ خانواده‌ ایشان‌ از قشرمستضعف‌ و کم‌ درآمد جامعه‌ بود و توانائی‌ پرداخت‌ هزینه‌ تحصیل‌ واجاره‌ اتاق‌ ایشان‌ را نداشت‌، به‌ناچار خود مجبور شد با کار کردن‌به‌صورت‌ روزمزد، خرج‌ و مخارج‌ روزمره‌ خود را تأمین‌ نماید.

شهیدبهاری‌ از ویژگی‌های‌ بسیاری‌ برخوردار بود، به‌طوری‌ که‌ در برخورد بامردم‌، همیشه‌ بشاش‌ و خنده‌رو و مهربان‌ و متواضع‌ بود.

با شروع‌انقلاب‌ اسلامی‌ به‌ رهبری‌ حضرت‌ امام‌ خمینی‌ (قدّس‌سره‌) با آگاهی‌کامل‌ و ایمان‌ قوی‌ و عشق‌ به‌ امام‌ و انقلاب‌ در اکثر تظاهرات‌ وراهپیمائی‌ها شرکت‌ می‌کرد و پس‌ از پیروزی‌ انقلاب‌ به‌عنوان‌ یکی‌ ازحامیان‌ و مدافعان‌ انقلاب‌ و رهبری‌ در مبارزه‌ با گروهک‌های‌ ضدانقلاب‌ و ملحد، نقش‌ فعالی‌ داشت‌ و به‌ همین‌ خاطر منافقین‌ و سایرگروهک‌ها سعی‌ داشتند، با تهدید ـ ارعاب‌ و… او را از صحنه‌ مبارزات‌،حذف‌ کنند که‌ این‌ شهید بزرگوار علیرغم‌ هیچگونه‌ عقب‌نشینی‌ از عقایدو اهداف‌ خود با اقتدار و شجاعت‌ بیشتر به‌ مبارزات‌ خویش‌ ادامه‌می‌داد و می‌گفت‌: شهادت‌، بزرگترین‌ افتخار من‌ است‌.

  • وی‌ پس‌ از مدتی‌به‌ عضویت‌ انجمن‌ اسلامی‌ مسجد گلشن‌ رشت‌ و سپس‌ بسیج‌مستضعفین‌ و عضویت‌ رسمی‌ سپاه‌ پاسداران‌ در آمد و برای‌ رسیدن‌ به‌اهداف‌ مقدس‌ نظام‌ جمهوری‌ اسلامی‌ از هیچ‌ تلاش‌ و کوششی‌ دریغ‌نکرد. سرانجام‌ در مورخه‌ ۵/۶/۱۳۶۰ در حین‌ انجام‌ وظیفه‌ در شهررشت‌ توسط‌ منافقین‌ کوردل‌ به‌ درجه‌ رفیع‌ شهادت‌ نائل‌ شد و روح‌  این‌شهید عزیز به‌ ملکوت‌ اعلی‌ پیوست‌ و جسم‌ مطهر او در رستم‌آبادرودبار تدفین‌ گردید.

        شهید بهاری‌ همیشه‌ اظهار می‌کرد: «به‌ خاطر انقلاب‌، جان‌ خود را دراین‌ راه‌ می‌گذارم‌ و دوست‌ دارم‌، در همین‌ راه‌ شهید شوم‌»

زیتون خبر: پاسدار شهید طهماسب بهاری در فرازی گفته است: به خاطر انقلاب و امام عزیز جان ناقابل خود را در این راه می گذارم و دوست دارم در راه خدا و انقلاب و امام شهید شوم.

به گزارش زیتون خبر، شهید بزرگوار طهماسب بهاری در تاریخ۱۳۴۰/۱/۲ در خانواده ای اصیل و مذهبی در رستم آباد رودبار دیده به جهان گشود. تحصیلات دوران ابتدایی را در زادگاه خود و تصحیلات راهنمایی و متوسطه را در رشت سپری نمود.

از ویژگیهای بارز این شهیدبزرگوار تواضع، مهربانی، رافت و فروتنی بود. با شروع انقلاب اسلامی به رهبری حکیم فرزانه حضرت امام خمینی(ره) با آگاهی کامل و ایمان قوی و عشق به امام و انقلاب در تمامی تظاهرات و راهیمایی ها با خانواده متدین خود به همراه دیگر مردم شرکت نمود و به خاطر عشق سرشارش پس از پیروزی انقلاب اسلامی به واسطه آرمان پاکش به عضویت انجمن های اسلامی و بسیج مستضعفین و سپس به عنوان عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد.

شهید طهماسب بهاری در راهپیمایی سال ۵۷ در رشت

یکی از دغدغه های اصلی شهید حفظ نظام نوپا و انقلاب عزیز بوده و به همین دلیل دائما در مبارزه با گروهکهای ملحدو ضد انقلاب بود به همین خاطر بارها از سوی گروهکهای ضد انقلاب مورد تهدید و ارعاب واقع شد ولی تمامی این تهدید ها باعث نشد که شهید عزیز حتی یک لحظه از راه پاک و عقیده صاف خود قدم به عقب بگذارد.

چنانکه خود نیز بارها می گفت: به خاطر انقلاب و امام عزیز جان ناقابل خود را در این راه می گذارم و دوست دارم در راه خدا و انقلاب و امام شهید شوم.

همین گونه گشت تا اینکه در تاریخ ۱۳۶۰/۶/۵در حین انجام وظیفه در شهر رشت توسط منافقین کوردل به درجه رفیع شهادت نائل گشت و به آرزوی دیرینه خود پیوست. مزارش در گلزار پاک شهدای شهر رستم آباد می باشد.

راهش پر رهرو و یادش گرامی باد.

منبع:شهادت سرا

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61 + = 68