امام جمعه رودبار:

دستگاه های اجرایی برای رأی جمع کردن کاندیدای خاص تبلیغ نکنید، خیانت است/ کسی که به ناموس مردم خیانت کرده نمی تواند امانتدار مردم در شورا باشد

شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۲:۲۱ ق.ظ | 372 بازدید |   | کد خبر: 38910
28431

امام جمعه رودبار، خطاب به دستگاه های اجرایی که مجری انتخابات هستند، گفت: مسئولان اجرایی، دستگاه ها اجرایی مردم به شما نگاه می کنند شما برای یک کاندیدا خاص تبلیغ نکنید، این خیانت به نظام و خیانت به رأی مردم است.

به گزارش زیتون خبر، حجت الاسلام والمسلمین مسعود داودی، در خطبه های عبادی و سیاسی جمعه رودبار که با حضور نمازگزاران ولایی این شهر در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، جنایات آمریکا و اسرائیل در منطقه را محکوم کرد و اظهار کرد: دشمن اهمیت ولایت را فهمیده است به همین دلیل تضعیف این جایگاه را در دستور کار دارند.

وی، ادامه داد: دشمن با ساخت فیلم، مقالات به دنبال آن است تا اثر برد و نفوذ مرجعیت را در دل مردم بگیرد.

خطیب جمعه رودبار، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین(ع) که فرمودند: هرکس در انتخابات بخواهد آشوب کند با عکس العمل سختی روبرو می شود، بیان داشت: قبل از انقلاب انتخابات معنا نداشت لذا از این فرصت باید استفاده کنیم.

حجت الاسلام داودی، افزود: مردم برخی کمبودها و برخی سوء مدیریت ها را مردم می بینند و می دانند اما از اصل نظام و چهار چوب نظام دلسرد نمی شوند.

وی با اشاره به ویژگیهای کاندیدای اصلح، گفت: اگر مردم خوب انتخاب کنند بسیاری از مشکلات حل می شود، برخی مشکلات به بد انتخاب کردن مردم است.

امام جمعه رودبار، بیان داشت: وقتی در شورای شهر می شنویم چند میلیارد اختلاس می شود دقت کنیم، و انگیزه کاندیداها را بررسی کنیم.

حجت الاسلام داودی با بیان اینکه، کاندیداها از بداخلاقی انتخاباتی پرهیز کنند، گفت: کاندیدایی که زمان رقابت اخلاق را رعایت کند بعد از انتخابات هم اخلاق محور خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه نامزد اصلح باید پایبند به نظام و انقلاب باشد، ادامه داد: برخی فرسنگ ها با طبقه متوسط فاصله دارند و اصلا شرایط مردم را درک نمی کنند.

خطیب جمعه رودبار، بیان کرد: برخی مردم می گویند، چهار سال پیش آمدندو گفتند فلان می کنیم و رفتند دیگر نیامدند این بد است.

داودی، استکبار ستیزی، مومن بودن، ساده زیست بودن و متصل به مراکز ثروت نبودن را از دیگر ویژگیهای کاندیدای اصلح عنوان کرد.

وی یادآور شد: برخی از کاندیداها برای اینکه رأی بیاورند هزینه های کلان می کنند بعد از کجا می خواهد تامین شود، مردم نگاه کنند ببیند.

امام جمعه شهرستان رودبار به تایید برخی کاندیداهایی که دارای فساد هستند واکنش نشان داد و تصریح کرد: برخی تایید صلاحیت گرفتند که می بینیم از مراکزی که باید استعلام شود پرونده فساد دارد حکم قضایی دارد، باز تایید شده است.

حجت الاسلام داودی، تصریح کرد: در تایید صلاحیت شوراها باید نماینده های مجلس را دخیل نکنیم، این مطلب شخصی و سلیقه ای نیست و کارشناسی است از شهری تماس گرفتند فلان شخص پرونده فساد اخلاقی دارد دادگاه هم تایید کرده است، نیروی انتظامی و اطلاعات هم فساد اخلاقی اش را تایید کرده اند، اما این فرد تایید صلاحیت شده است.

وی ادامه داد: اگر نماینده این فرد را رد صلاحیت کند، آن شخص در آن شهر پنج هزار تا رأی دارد دو سه سال دیگر انتخابات می چرخد و به او نیاز دارد. کسی که با فساد اخلاقی را تایید می کنیم باید جواب خون شهدا را چه بدهیم.

تایید صلاحیت ها را به کسانی که در انتخابات به همدیگر نان قرض می دهند، ندهیم

نماینده ولی فقیه در رودبار، خواستار واگذاری تایید صلاحیت ها به دستگاه قضا، اداره اطلاعات، سپاه و شورای نگهبان شد و اظهار کرد: تایید صلاحیت ها را به کسانی که در انتخابات به همدیگر نان قرض می دهند، ندهیم.

وی با گلایه و ابراز نگرانی از تایید صلاحیت کاندیدایی که دارای فساد اخلاقی است، گفت: چنین فردی که به ناموس مردم خیانت کرده است آیا می تواند امانت دار مردم در شورا باشد.

حجت الاسلام داودی خطاب به دستگاه های اجرایی که مجری انتخابات هستند، گفت: مسئولان اجرایی،  دستگاه ها اجرایی مردم به شما نگاه می کنند شما برای یک کاندیدا خاص تبلیغ نکنید مردم اعتمادشان را به شما از دست می دهند، اجرای انتخابات دست شما است.

خطیب جمعه رودبار، بیان کرد: نباید مسئول کلان استان راه بیفتد برای رأی جمع کردن یک کاندیدای مخصوص، این خیانت به نظام و خیانت به رأی مردم است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =