اعضای هیئت امنای مسجد خرمکوه رودبار:

بیکاری روستاهای عمارلو را خالی از سکنه کرده است/ کسی به داد روستائیان نمی رسد/ مسجد خرمکوه نیازمند کمک مالی است

دوشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ساعت: ۶:۵۲ ق.ظ | 441 بازدید |   | کد خبر: 37514
37515

اعضای هیئت امنای مسجد روستای خرمکوه رودبار با گلایه از عدم توجه مسئولان به روستاها، گفتند: بیکاری روستاهای عمارلوی رودبار را خالی از سکنه کرده است.

به گزارش زیتون خبر، خرمکوه از روستاهای بخش عمارلوی رودبار است که یکی از روستاهای تولید صنایع دستی در کنار سایر روستاهای این بخش به شمار می آمد. پس از وقوع زلزله ۳۱ خرداد سال ۶۹ که هنوز غبارخرابی های زلزله در چهره این روستا خودنمایی می کند از جمعیت این روستا کاسته شد تا اینکه امروز کمتر جوانی رغبت می کند در سرزمین آبا و اجدادی خود سکونت کند و مهاجرت و سختی هایش را در منطقه ای که حتی تلفن همراه به سختی آنتن می دهد چه برسد به وجود یک واحد تولیدی در آن باشد، زندگی کند.

از معتمدین روستای خرمکوه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: خرمکوه از روستاهای پرجمعیت بخش بود که پس از زلزله غبار محرومیت بر چهره آن نشست و عدم توجه کافی و بافی مسئولین سبب شد تا بسیاری از ساکنین بعضا برای همیشه از خرمکوه کوچ کنند.

احمدعلی احمدپور، با بیان اینکه اغلب مردم روستا دامدار و کشاورز هستند، ادامه داد: جوانان روستا به دلیل بی کاری از روستا مهاجرت کرده اند و قریب به اتفاق روستاهای عمارلو به این درد دچارند. به همین دلیل کشاورزی نیز رونقی در این منطقه ندارد.

وی بیان داشت: کم آبی یکی دیگر از علل عدم رونق کشاورزی در منطقه است، خرمکوه و عمارلو مستعد کشت محصولات باغی هستند اما عدم کانال کشی و هدایت و ذخیره آبهای سطحی در فصل بهار و تابستان سبب شده تا بسیاری از زمین ها بلااستفاده رها شوند.

این معتمد محلی با بیان اینکه خرابی های زلزله کماکان در خرمکوه به چشم می خورد، گفت: بعد از زلزله کسی به فکر آبادانی این روستا نبود و تا امروز هم سایه زلزله بر سر روستائیان سنگینی می کند.

امروز کمتر جوانی رغبت می کند در سرزمین آبا و اجدادی خود سکونت کند و مهاجرت و سختی هایش را در منطقه ای که حتی تلفن همراه به سختی آنتن می دهد چه برسد به وجود یک واحد تولیدی در آن باشد، زندگی کند.

یکی دیگر از اعضای هیئت امنا و معتمدین محلی نیز در گفت و گو با خبرنگار زیتون خبر از نیکه کاره ماندن تنها پایگاه فرهنگی و مذهبی روستا گلایه کرد و گفت: مسجد روستای خرمکوه دهه پنجاه احداث شده و در زلزله هم خسارت جزئی به آن وارد شد.

معین مهدوی، ادامه داد: با گذشت زمان این مسجد نیاز به مرمت و توسعه داشت که این امر با احداث حسینیه و مرمت داخلی مسجد در دستور کار قرار گرفت اما به دلیل عدم تمکن مالی اهالی روند تکمیل آن به کندی پیش می رود.

وی با بیان اینکه خرمکوه نقش بسزایی در انقلاب داشته است، ادامه داد: تقدیم شهدای سرافراز ییان گر عشق و علاقه مردم به انقلاب و نظام است و هرگاه نیاز بوده مردم در صحنه آمده و دین خود را ادا کرده اند.

این معتمد محلی، ادامه داد: مردم از مسئولین انتظار دارند تا در مقابل این حضور آنها نیز قدم خیری برای توسعه روستاها بردارند که در عمارلو آنچه از چهره روستاها پیداست عکس این گفته بوده است.

وی در ادامه از خیّرین برای تکمیل حسینیه و مسجد روستا استمداد طلبید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 46 = 52