عضو شورای اسلامی روستای میرزاگلبند رودبار:

ساخت مسجد روستای میرزاگلبند رودبار پس از ۴۰ سال + تصاویر

شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۵ساعت: ۸:۴۷ ب.ظ | 972 بازدید |   | کد خبر: 33877
33879

عضو شورای اسلامی روستای میرزاگلبند، گفت: پس از ۴۰ سال عملیات ساخت مسجد روستا شروع شده است اما تا کنون اعتباری برای تسریع در روند ساخت مسجد از سوی مسئولین و متولیان امر تخصیص نیافته است.

حسن دلیلی در گفت و گو با خبرنگار زیتون خبر، ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع) اظهار کرد: میرزا گلبند با دارا بودن ۱۳۰ خانوار در دهستان بلوکات رودبار واقع شده است.

وی با بیان اینکه مسجد تنها پایگاه فرهنگی و مذهبی در سطح روستاها به شمار می آید، ادامه داد: تنها مسجد روستا ۴۰ سال قبل به همت اهالی روستا احداث گردید.

عضو شورای اسلامی روستای میرزاگلبند، بیان داشت: به دلیل کمبود امکانات اهالی با مشقت های بسیار مصالح مورد نیاز را تامین و مسجدی که الان رو به تخریب رفته است را بنا نهادند.

◊ بنای جدید مسجد در دو طبقه در ۵۳۰ متر مربع در حال احداث است

وی افزود: مسجد امام حسین(ع) روستا در زلزله ۳۱ خرداد سال ۶۹ آسیب کمی دید و پس از مرمت تا امسال مورد استفاده اهالی قرار گرفت.

دلیلی، با بیان اینکه احداث بنای جدید مسجد در دستور کار اهالی، هیئت امنا و شورای اسلامی و دهیای است، ابراز داشت: به دلیل کوچک بودن فضای داخلی مسجد و فرسوده بودن بنا، مردم را به احداث بنای جدید ترغیب نمود.

وی اضافه کرد: بنای جدید مسجد در دو طبقه در ۵۳۰ متر مربع در حال احداث است اما بضاعت مالی کم اهالی و کمبود اعتبارات روند اجرای پروژه را به کندی پیش می برد.

عضو شورای اسلامی روستای میرزاگلبند، ابراز کرد: برای جمع آوری کمکهای مالی و مساعدت از سوی دستگاه های متولی و مسئولین مکاتبات بسیاری صورت گرفته اما تا کنون اعتباری برای تسریع در روند ساخت مسجد تخصیص نیافته است.

◊ مشارکت مسئولین در ساخت مسجد روستا

وی، با بیان اینکه این روستا ظرفیت لازم برای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی را دارد، گفت: وجود کانون فرهنگی و جوانان مشتاق و مستعد از جمله داشته های ارزشمند میرزاگلبند به شمار می آید.

دلیلی مشارکت مسئولین در ساخت مسجد روستا را خواستار شد و گفت: بعد از ۴۰ سال برخوردار بودن از یک مسجد در خور شأن نمازگزاران و مومنین از خواسته های منطقی اهالی روستای میرزاگلبند است.

وی در ادامه از خیّرین خواست تا کمک های نقدی و غیرنقدی خود را جهت تسریع در روند احداث مسجد با هیئت امنا یا شورای اسلامی تحویل دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 33 = 34