یادداشت/ غلامرضا دولتی

شیخ شهید حجاز

چهارشنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۴ساعت: ۸:۱۵ ب.ظ | 1,425 بازدید |   | کد خبر: 21447
21348

وچه سعادتمند است شهید مظلوم سرزمین حجاز شهید آیت الله باقرالنمر که در طول حیات مربارش مرجع علمی وسیاسی شیعیان سرزمین وحی ونبوت بود وشهادتش حرکت بخش، امید آفرین و موجب تحول خواهدبود.

به گزارش زیتون خبر، غلامرضا دولتی در یادداشتی نوشت:

شهادت و سربداری در مکتب شیعه نه تنها پدیده ای عجیب محسوب نمیشود که منتهای آرزوی هر محب و دلداده ی اهل بیت علیهم السلام است که فرمودند:رکعتان فی العشق لا یصح وضوهما الا بالدم. عشق دو رکعت است که وضویش درست در نیاید مگر به خون.

وچه سعادتمند است شهید مظلوم سرزمین حجاز شهید آیت الله باقرالنمر که در طول حیات مربارش مرجع علمی وسیاسی شیعیان سرزمین وحی ونبوت بود وشهادتش حرکت بخش، امید آفرین و موجب تحول خواهدبود.

این شهادت مظلومانه پایه های ظلم وستم رژیم سعودی را سست خواهد کرد وطلیعه سقوط سعودی حرکات عجولانه ومنفعلانه این رژیم سفاک است.

برای قطع رابطه رژیم مرتجع سعودی و پیرو آن تبعیت چند کشور نه چندان مهم وموثر با نظام مقتدر جمهوری اسلامی نه جای نگرانی است و نه در شان نیروهای فعال در تراز انقلاب اسلامی است که دلیل این قطع رابطه را در داخل کشور وحادثه ای چون تعرض به سفارت سعودی بدانند.

اگر حادثه سفارت مشکوک اعلام میشود، نظام اسلامی توان شناسایی آمران وعاملان احتمالی و روشن کردن ابعاد آن را خواهد داشت.

هرچند همه وبویژه دولت محترم که مبنای سیاست خارجی خود را بر مدارا و تعامل بنا نهاده باید از حوادث پس ازشهادت شیخ شهید درس بگیرند وبا عزتمندی بیشتری سیاست خارجی را پیگیری نمایند اما به باور این قلم نباید انتقاد از دولت در عدم اتخاذ موضع محکم وانقلابی در حوادثی چون تجاوز به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده، حادثه مکه و منا، انفجار سفارت جمهوری اسلامی دربیروت وقتل عام شیعیان نیجریه توسط عوامل مستقیم وبا واسطه سعودی و… را خیلی برجسته کرد بلکه باید به جبهه ی نفاق و افتراق واختلاف شکل گرفته علیه جبهه مومن مقاوم منادی وحدت مسلمانان که عریان و بی شرمانه علیه منافع مسلمین به میدان آمده اندیشید.

باید از همه ظرفیت و توان مندیهای نظام جمهوری اسلامی واعوان انصارش در اقصی نقاط دنیای اسلام علیه تفکر ارتجاعی ومنافقانه وهابیت بکار گرفت، راه درست و صراط المستقیمی که در طول حیات پربار نظام مقدس حمهوری اسلامی تجربه شده است.

راهی که بر مبنای معارف اهل بیت استوار شده و قلب انسانهای عاشق وجویای حق را جذب کرده وجبهه ای به گستره زمین شکل داده است.

این شهادتها زنده کننده شیعه و احیاگر انگیزه در دلهای لبریز از عشق به اهل بیت و جریان عدالت خواهی است.

آینده روشن تر آن چیزی است که به تصور درآید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 18 = 20